Az egyik pályázat egy a kamionok hajókra való fel- és lehajtását szolgáló komplett ro-ro kikötő építéséről szólt. A kivitelezés októberre fejeződhet be, és a munkálatok során több mint százezer köbméter földdel töltötték föl a kettes kikötőmedence befejezetlen végét. A másik pályázat két kikötőmedence teljes kotrására, lőszer-mentesítésére, partfalépítésére, valamint a belső vasúti hálózat bővítésére vonatkozik, a szerződést három hete írták alá a kivitelezővel.
A Mahart-Szabadkikötő Zrt. tulajdonában van a 153 hektáros földterület, míg az azt üzemeltetető a Budapesti Szabadkikötő Logisztikai Zrt.-t (BSZL) két éve privatizáltak. A társaságot az új tulajdonosi csoport, a Multicont Terminál Szolgáltató Kft.–Erdért Zrt. konzorciuma 2006 augusztusában vette át.
Amint Szabó Zsolt, a BSZL vezérigazgatója elmondta, a privatizációs szerződésben a tulajdonos vállalta, hogy egy évtized alatt 13 milliárd forintot fektet be. Ennél azonban sokkal több pénzt szánnak a kikötőre. A saját beruházási összeg már elérte a négymilliárd forintot, ehhez járult hozzá az uniós támogatás.
Azért fordítunk a vállaltnál sokkal többet és sokkal hamarabb a kikötőre, mert a fejlesztések növelik árbevételünket – magyarázza Szabó Zsolt. Így például február elsején helyezték üzembe az elmúlt öt évtized első új raktárépületét. Ezt az évente több mint 33 milliárd eurós árbevételű nemzetközi acélipari csoport, az Arcelor bérelte ki hosszú távra. A tízezer négyzetméteres ipari csarnok a csoport regionális elosztóbázisaként működik. A fentiek azt mutatják, hogy végre megindult az élet a korábban valósággal hibernált kikötőben, számol be a Világgazdaság.