A BASF elmúlt évi eredménye 50 százalékkal, 3,007 milliárd euróra nőtt, ami kellő alapot nyújt az akvizícióhoz. A fókuszba került egység mellett szól, hogy az előrejelzések szerint építőipari vegyszerek világforgalma - jelenleg 13 milliárd euró évente - évi 4 százalékkal bővül a belátható jövőben. A most megvett Degussa-részleg 1,8 milliárd euróval járult hozzá a Degussa tavalyi évi 11,2 milliárd eurós forgalmához.
Nem ez volt az elmúlt időszakban a német társaság egyetlen felvásárlása, a közelmúltban vették meg az amerikai Engelhard Corp. vegyipari cégét. A 4,9 milliárd dolláros ajánlatra február elején adták áldásukat az Engelhard részvényesei.
Az eladás a Degussa illetékesei szerint azért vált esedékessé, mert a cég a jövőben alaptevékenységére kíván koncentrálni. A Degussa, saját információja szerint, az egyetlen gyártó a világon, amely az állati tápokhoz szükséges mind a négyféle lényeges aminosavat kínálja, a DL-metionint, a Biolyst (vagyis az L-lizint), az L-treonint és az L-triptofant. Ezeket hat telephelyen gyártja szerte a világon, és több mint száz országban értékesíti.
A Degussa már most is piacvezető a világon metioninból. A Degussa korábban a lizin, a treonin és a triptofan piacán is erősítette helyzetét egy magyarországi bevásárlással: tavaly májusban megvette az Agroferm Magyar-Japán Fermentációipari Rt. összes részvényét a japán Kyowa Hakko Kogyo Co. Ltd.-től. Egyszersmind kizárólagos szellemi tulajdonjogot szerzett a Kyowa Hakko három aminosavjára, amelyet állattápszerekhez használnak adalékként. A Degussa értékesíti a magyar vállalatnál gyártott Tryptophan aminosav-készítményt.
A 25 millió eurós forgalmat bonyolító és 160 embert foglalkoztató magyar vállalatot a Degussa állati takarmányadalék-gyártó részlegébe (Business Unit Feed Additives) olvasztották be. A Degussának ez a részlege 613 millió euró forgalmat ért el 2003-ban, mintegy 1000 dolgozóval. Bojár-Hollóson 1991 májusában avatták fel az Agroferm 50 millió dolláros beruházással elkészült lizinüzemét.