2p

Az idén Magyarországon egy szenior menedzser 6,6-szer vitt haza többet, mint egy irodista - derül ki a Hay Group felméréséből.

Ezzel Magyarország az 56 államot felvonultató listán a 19. helyet érte el. A mutató csak kismértékben emelkedett a tavalyihoz képest, vagyis a bérolló alig, de nyílt.

Európában a legnagyobb bérolló Romániában van, itt 9,7-szeres a szorzó. Szlovákiában ez a mutató 5,8-szeres, Csehországban pedig 6,4-szeres. Legnagyobb az olló Nigériában, ahol 17,4-szer keres többet egy menedzser, míg a legalacsonyabb Norvégiában, ahol a mutató mindössze 2,6-szeres. A recesszió hatása abban mutatkozik meg, hogy ott, ahol különösen nagy a hiány a vezetőkből, mindenképp meg akarják tartani vagy meg akarják szerezni a szakembereket. Ez pedig magas fizetéssel érhető el.

A válság másik hatása a menedzserfizetések vásárlóerejének romlásában mutatkozik. Azokban az államokban, ahol jelentős állami kiadásokkal próbálták a kormányok tompítani a visszaesést, a következő években az adóemelések és költségcsökkentő intézkedések miatt romlanak a mutatók. A magyarországi menedzserfizetések vásárlóerejének mutatója a listán 89 százalékos, ami a 39. helyre lett elég. Ez az adat azt mutatja, hogy az országban a béreket kiugróan magas adók terhelik, emellett azonban azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a válság hatására jellemzően csökkentek az adott bónuszok és befagytak a vezetői bérek, írja a Napi Gazdaság.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!