2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Visszatérőbe van a vállalati kultúrába a Accelerated Solution Environnement, az ASE, azaz a gyorsított megoldást adó környezet kialakítása.

A sokak által csak Montessori módszernek nevezett program lényege, hogy a dolgozókat játékok közé viszik, hátha jobban inspirálja őket a vállalatitól nagyban eltérő környezet. Egyesek szerint az adrenalinos inspirációt váltja fel majd az új évtizedben.

Valamikor a 80-as években már bevezették a "most csak játszunk" órákat a vállalatvezetőknek. Most a szakemberek rájöttek, nem mindegy, milyen játékról is van szó, mikor magunkat és a blokkolt ötleteket keressük.

Az eredményes vállalatoknak ugyanis magas szintű kreativitásra és az alkalmazkodóképességre van szüksége. Ezeknek a képességeknek a fejlesztése pedig gyakran túlmutat a hagyományos tréningek lehetőségein - állítják az ilyen típusú tréningekkel foglalkozó szakemberek. Az ASE módszerek alkalmazása hozzásegítheti a résztvevőket a rejtett erőforrások mozgósítására, képessé válnak ezáltal az új szituációkban az eredményes döntéseket meghozni.

Rendkívül fontos a módszer sikerében, hogy az adott tevékenység érzelmileg hasson. Ilyen módon tehát az internetes játékok kevésbé megfelelőek, mivel hasonlatosak a vállalatnál érzékelhető világhoz, lett légyen szó például a szerencsejátékokról. Így a tréning során a résztvevők nem tudnak kellően elszakadni a megszokott környezettől, és a játékok nem igazán hatnak a képzeletre.

Ezért ma újra előveszik a Lego-t, az autómodelleket, sőt - egy francia lapbeszámoló szerint a Cap Gemini cégnél - még plüssjátékok is vannak bőven abban a teremben, ahol a dolgozó játszadozva fantáziálhatnak.

Míg az angol-szász és a skandináv vállalatoknál a játékok alkalmazása nagy sikerrel történt, addig Franciaországban az ASE ezen módozatának nehéz elterjedést jósolnak, tekintettel arra, hogy a fejekben a játék és a munka meglehetősen ellenpontjai egymásnak, s az alkotó, tanuló folyamatot inkább a szenvedéshez, mintsem a szórakozáshoz kapcsolják az emberek.


Kapcsolódó anyagok:
Hogy működik a kreativitás?
LEGO tréning Magyarországon - a szervezetfejlesztés új dimenziói


LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!