Mint ismert, a Nabucco-vezeték a tervek szerint 2011-től szállítana a Kaszpi-tenger térségéből földgázt Törökországon, Bulgárián, Románián és Magyarországon keresztül Európába ausztriai végponttal.
A Nabucco vezeték Irán és Azerbajdzsán területéről szállítana - Törökországon keresztül - földgázt Európának, elsősorban kelet-európai országoknak, köztük Magyarországnak, továbbá Ausztriának is.
A 4,5 milliárd eurós, 3,3 ezer kilométeres vezetéket megvalósítani hivatott konzorciumban egyenlő részesedésű tag a magyar Mol, a török Botas, a Bulgargaz, a román Transgaz és az osztrák OMV.
Az orosz Gazprom is jelezte esetleges részvételét, jóllehet egy másik, a Kék Áramlat nevű vezetékben is érdekelt az óriáscég, amely hasonló irányú lenne, ám orosz gázt szállítana.
Az elemzők reményei szerint az RWE csatlakozása lendületet adhat a Nabucco fejlesztésének, korábban ugyanis többen - köztük Andris Piebalgs, az EU energiaügyi biztosa - is úgy látta, még nincs elegendő vállalás a vezetéken majdan szállítandó gázra, mivel eddig egyedül Azerbajdzsán kötelezte el magát, jóllehet az elképzelések szerint Irán, Irak és Egyiptom is beszállító lenne. Egy ilyen méretű konzorciumtag, mint az RWE és a mögötte lévő német piac azonban többek számára teheti érdemessé a csatlakozást.