Írjuk le, hogy pontosan milyen munkakörre jelentkezünk és honnan szerzett tudomást az álláslehetőségről. Miért szeretne annál a cégnél és abban a munkakörben dolgozni. Pontosan fogalmazzuk meg miért érdekel minket a megpályázott állás, vagy ha csak adatbázisba jelentkezik, akkor azt, hogy mit szeretnénk csinálni, elérni, pontosan milyen munkakörök után érdeklődünk. Fogalmazzuk meg nyugodtan a karriercéljainkat.
Ne arról írjunk, amit meg szeretnénk tanulni az állás elnyerése után (pályakezdőknél gyakori hiba, hogy további tanulmányaikról írnak ebben a levélben, míg sokan azt hangsúlyozzák, hogy az adott állás betöltése kapcsán szeretnék megszerezni hiányzó tapasztalatukat).
Ne feledjük kísérőlevél kiegészíti, árnyalja az önéletrajzban rólunk kialakított képet. Stílusát tekintve soha ne legyen erőltetett, nem szükséges lázasan bizonygatni rátermettségünket, inkább a záró mondatokban próbáljuk meg kieszközölni a személyes találkozót, mely során bebizonyíthatjuk alkalmasságunkat. Fontos, hogy pozitív, optimista személy benyomását keltsük, különben nem lesz lehetőségünk arra, hogy személyesen is számot adjunk ismereteinkről, még oly kiváló képességeinkről.
Kísérőlevél, a sikeres önéletrajzhoz
A kísérőlevél - melyet csatolni kell az önéletrajzhoz - is azt a célt szolgálja, hogy elérjük: hívjanak be minket meghallgatásra. Ezek a bemutatkozó sorok, melyet szokták motivációs levélnek is nevezni, szintén nagymértékben hozzájárul személyének megítéléséhez.