2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A gazdasági növekedés gyorsulása világszerte a milliomos és milliárdos üzletemberek számának ugrásszerű növekedésével járt. A Forbes most közzétett listáján - amelyet 12. éve Bill Gates vezet - 793 személy vagyona haladja meg az egymilliárd dollárt.

A legszembetűnőbb változás Indiában és Oroszországban zajlik. Előbbi az ázsiai régióban tudhatja magánék a legtöbb vagyonos embert, míg Moszkva 25 milliárdosnak otthont adva, New Yorkot (40) követve a városok rangsorában lépett a második helyre.

A listavezetők

A lista első két helyén továbbra is Bill Gates (50 milliárd dollár) és Warren Buffett (42 milliárd) áll, ezt követően viszont kisebb változások következtek be. A képzeletbeli dobogó legalsó fokára a mexikói Carlos Slim kapaszkodott fel, míg a negyedik az IKEA alapítója, Ingvar Kamprad lett. Az ötödik leggazdagabb az a Lakshmi Mittal lett, aki manapság az Arcelor nevű acélipari óriás megszerzéséért folytatott küzdelem kapcsán szerepel igen gyakran a gazdasági lapokban.

Néhány további érdekesség is kiderül a listát böngészve. A 793 leggazdagabb ember összvagyona 2600 milliárd dollár, amelynek a felét amerikai befektetők tudhatják magukénak. Soha ennyi ember nem volt még a milliárdosok klubjában, tavaly a számuk 15 százalékkal nőtt a korábbi évhez képest.

A lista legfiatalabb tagja a 22 éves Hind Hariri, aki a korábbi libanoni miniszterelnök, Rafik Hariri gyermeke, és öröksége révén jutott most az elitklubba. Az indiai gazdaság erősödését mutatja, hogy a listára kerültek (23 fő) 99 milliárdot mondhatnak magukénak, amellyel megelőzik a legtöbb gazdaggal rendelkező japánokat (27 ember), akik csupán 67 milliárd dollár felett rendelkeznek.

Az olajárak robbanása az orosz elit számára sokkal nagyobb hasznot hajtott, mint a fekete aranyban piacvezető szaúdiaknak. Előbbiek 33 legvagyonosabbja 172 milliárddal bír, míg utóbbi ország 11 olajbárója 68 milliárd dollár felett diszponál. Érdekesség egyébként, hogy a korábban leggazdagabb orosznak számító Hodorkovszkij, aki egy szibériai börtönben napjainkban napi egy dollárt keres, lekerült ugyan a listáról, ám a Forbes szerkesztői szerint így is 500 millió dolláros vagyona maradt.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!