
Sir Christopher Gent, a cég egyik alapítója 2003-ban mondott le vezérigazgatói pozíciójáról és a közelmúltban nevezték ki tiszteletbeli elnökké. Levelében kifejtette, hogy azért mond le, mert többen azt állították, hogy gátolja a cég előrehaladását és a vezetőség munkáját. Továbbá kifejtette, hogy ezek a vádak teljesen alaptalanok, hiszen nem tartotta fenn a kapcsolatot a részvényesekkel és pozíciója semmilyen valóságos hatalommal nem bírt.
A hatalmi harcok régóta folynak a világ legnagyobb mobilszolgáltatójánál, ami a profit visszaesésével magyarázható. A cég vetélytársainál később mutatta be az olyan új rendszerű mobilokat, melyek kamerával és nagyfelbontású képernyővel vannak ellátva - írta a New York Times.
A két nagyhatalmú vezető több ponton sem értett egyet egymással: a közelmúltban vált meg Arun Sarin a vállalat marketing főnökétől, Peter Bamford-tól, emellett a cég a japán piac elhagyásáról döntött, mely lépés után több részvényes Sarin fejét követelte, állítólag őket a tiszteletbeli elnök "uszította" a vezérigazgatóra. A cég ütemtervében szerepel az idei évre a Mannesmann megvásárlása, 23-28 milliárd fontért. Az akvizíciót még Sir Christopher kezdte meg, így nem biztos, hogy a vezérigazgató is lelkesedni fog érte.