A világ egyik leggazdagabb emberének, Lakshmi Mittalnak az acélipari cége nem nyerte el a luxemburgiak szimpátiáját. Az acélipari óriás tulajdonosa ugyan tárgyalóasztalhoz ült a kormány illetékeseivel annak érdekében, hogy meggyőzze őket az üzlet előnyeiről. A tárgyalás eredményei nem hoztak sikert, hiszen ezt követően jelentette ki Juncker, hogy szó sem lehet az Arcelor megszerzéséről.
A luxemburgi kormányzat álláspontján vannak a franciák is, az országban dolgozik ugyanis az Arcelor alkalmazottainak jelentős része, mintegy 28 ezer fő. Párizs a tömeges elbocsátásoktól tartva szintén az ügylet megakadályozásában érdekelt, számolt be a BBC. Az 5,6 százalékos tulajdonrésszel rendelkező luxemburgi állam már az ügylet bejelentésekor sérelmezte, hogy nem történt előzetes konzultáció, és a menedzsmenthez hasonlóan ellenséges felvásárlásnak minősítette az ajánlatot.
Noha a két ország ellenállása miatt az uniós versenyfelügyelet is komoly akadályokat gördíthet az ügylet elé, a Mittal továbbra is vizsgálja az egyesülés lehetőségét. Amennyiben az Arcelor felvásárlása mégis létrejönne, úgy a világ messze legnagyobb acélipari cége lenne a Mittal, a teljes termelés 10 százalékát ellenőrizve.

Az iparági elemzők véleménye szerint mindazonáltal a piaci koncentráció elkerülhetetlen. A legnagyobb amerikai és európai vállalatok csak úgy maradhatnak versenyképesek az egyre növekvő ázsiai konkurensekkel szemben, ha megerősítik pozícióikat. Ráadásul hiába tapasztalható világszerte növekvő kereslet az acél iránt, Kína elképesztő ütemben bővíti kapacitásait, ami a következő években az árak esését vonhatja maga után. A legnépesebb állam vállalatai az előrejelzések szerint idén már nagyobb mennyiséget lesznek képesek előállítani, mint az EU és az USA együtt.