2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A volt Jugoszláviában legmodernebbnek tartott bosnyák bosanski brodi finomító privatizációja iránt a Mol is érdeklődést mutat - számolt be egy helyi lap lehet.

A volt Jugoszláviában legmodernebbnek tartott bosnyák bosanski brodi finomító privatizációja iránt a Mol is érdeklődést mutat – számolt be egy helyi lap lehet.

Az MTI által idézett Nezavisne novine című Boszniai Szerb Köztársaságban megjelenő napilap szerint a finomító eladására ez év decemberében vagy 2004. januárjában írják ki a nemzetközi pályázatot és a megvétel iránt érdeklődést tanúsít az orosz TNK és a Lukoil, az osztrák OMV, valamint a görög Helenic Petroleum is.

A finomító eladásra kerülő államtőkéjének 1998. évi mérleg szerinti névértéke 267,2 millió dollár, a végleges ár azonban a Boszniai Szerb Köztársaság kialakulóban levő fejlesztési terveitől függ. Szó van arról is, hogy a finomítót a Petrol töltőállomás-hálózattal együtt bocsássák áruba.

A volt Jugoszláviában a bosanski brodi finomítót tartották a legkorszerűbbnek, de teljes egészében sohasem fejezték be. A délszláv háború folyamán jócskán megrongálódott, a részbeni helyreállítás után jelenleg évi 2 millió tonna nyersolaj feldolgozására alkalmas, de nem csak hogy nem dolgozik teljes kapacitással, hanem az idénre tervezett 800 ezer tonnás feldolgozásból is eddig mindössze 60 ezer tonnányi olajszármazék készült.

Egy a Menedzsmentfórumnak nyilatkozó elemző szerint az INA megvásárlása után a Mol számára térségben csak finomító kapacitás szerezése nem létszükséglet. A bosnyák akvizíció akkor lehet ha nem kizárólag a finomítót, hanem az országban működő benzinkút-hálózatot is eladásra bocsátják.


KApcsolódó anyagaink
Jól járt-e a Mol?
Merre tart a közép-európai olajpiac?


LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!