"

Nincs ellenemre" - kommentálta az ötletet Dieter Zetsche, a DaimlerChrysler főnöke. Amennyiben a lépés segít átláthatóbbá tenni a vállalat működését, úgy az a menedzsment és a tulajdonosok érdekeit is szolgálja, vélekedett a vezérigazgató. A tervezetet akkor fogják életbe léptetni, ha az a részvényesek jóváhagyását is megkapja, erre pedig a társaság áprilisi közgyűlésén kerülhet sor - számolt be a Finacial Times Deutschland.
Érdekesség, hogy néhány napja a Porschénél is felmerült az átláthatóbb működés érdekében a vezetők fizetésének, elsősorban a vezérigazgató, Wendelin Wiedeking jövedelmének nyilvánosságra hozatala, ám azt a nagyobb részvényesek nem tartották kívánatosnak.
A cégvezetők javadalmazásának publikálása nem újkeletű téma Németországban, a politikusok régóta szorgalmazzák azok nyilvánosságra hozatalát. Ennek keretében például tavaly ősszel az uniópártok és a szociáldemokraták jogi szakértői megállapodtak, hogy azoknál a német cégeknél, amelyeknek részvénytöbbsége állami tulajdonban van, a jövőben nyilvánosságra kell hozni a vezetők fizetését.