Hujber Ottó, a vállalat igazgatóságának elnöke elmondta: közel 40 milliárd forintot beruházással építettek volna fel egy megújuló energiaforrásra építő erőművet, amelyben több mint 130 főt foglalkoztattak volna. Emellett az ország egyik legelmaradottabb térségének gazdálkodói számára komoly többletbevételi lehetőséget jelentett volna, hogy a BHD évi 3 milliárd forintot szánt az erőmű működtetéséhez szükséges alapanyagok felvásárlására.
A társaság így új helyszínt keres a beruházás megvalósítására. A tanulság, hogy a következő helyszínen még az engedélyeztetési folyamat elindítása előtt kérjük fel az illetékes önkormányzatot, hogy helyi népszavazás kiírásával kérje ki az ott élők véleményét a fejlesztésről – tette hozzá Hujber Ottó.
A BHD tavaly ősszel már megkezdte egy hasonló, 49,9 megawatt névleges teljesítményű, szalmatüzelésű erőmű építését Szerencsen. A tervek szerint a létesítmény kivitelezése 2009 novemberére fejeződik be, s az erőmű 2010 februárjában kezdi meg a kereskedelmi üzemű termelést.
A szalmatüzelésű létesítmény megépítése ellen a közeli Tokajon is több borászati egyesület tiltakozott a térség környezetterhelésének várható növekedésére, valamint a világörökség része cím elvesztésére hivatkozva. Az egyeztető tárgyalások eredményeként a BHD több ponton lényegesen módosított a tervezett létesítmény elhelyezkedésén, számol be a Világgazdaság.