Korábbi értesülések szerint az elmúlt években a már említett "fekete pénzek" átutalása elsősorban svájci, lichtensteini és osztrák bankszámlákon keresztül történt, s a "kedvezményezett" országok között egyebek mellett Görögország, Olaszország, valamint Nigéria és Szaúd-Arábia is szerepelt. A lista azonban korántsem teljes, s a korábbi gyanú szerint a cég magyar leányvállalata is érintett volt.
A müncheni hatóságok közben a hét elején vizsgálati fogságba helyezték Johannes Feldmayert, a nagytekintélyű vegyes ipari és elektronikai cég igazgató tanácsának (IT) egyik tagját, s ezáltal első ízben került sor arra, hogy a Siemens vezetőségének egyik aktív tagja ellen is nyomozás indult. Az IT egyik korábbi tagja, Thomas Ganswindt tavaly december óta őrizetben van.
Az ügyészség megerősítette: Feldmayer ellen az a vád, hogy ő - ezúttal nem külföldi cégeket - hanem a munkavállalók képviselőit tömörítő üzemi tanács egyik tanácsadóját igyekezett megvesztegetni, még pedig 15,5 millió euróval. Az érintet személy azóta szintén vizsgálati fogságban van, de az ügy miatt az IG Metall szakszervezeti szövetség azt fontolgatja, hogy vádat emel a Siemens vezetősége ellen.
Az úgynevezett "fekete csatornákon" keresztül az elmúlt mintegy hét évben törvénytelenül kifizetett pénzek nagysága meghaladja a 420 millió eurót. A korrupciós ügylet tavaly novemberi kirobbanásakor még "mindössze" húsz millióról volt szó.