Az eredetileg becsült ár kétszereséért épülhet fel Sopron új uszodája, olvasható az uniós közbeszerzési értesítőben. A hirdetmény szerint a beruházás eredetileg 5 milliárd forintosra saccolt összköltsége a nyertes kivitelezőkkel való szerződéskötésig
a duplájára, 10,8 milliárd forintra nőtt.
Sopron önkormányzata tavaly márciusban írta ki a pályázatot a Modern Városok Program - Lőverek Program keretében, melynek pontos feladata a Csík Ferenc uszoda lebontása, majd annak a helyén egy új komplexum felépítése. Az új uszodában lesz
- egy 25 négyzetméteres bemelegítő medence, lehetőséget biztosítva szinkronúszáshoz, úszáshoz, vízilabdához
- egy 50 négyzetméteres medence úszó számokhoz és vízilabdára
- két tanmedence
- egy merülő melegvizes medence
- és egy jacuzzi
Lelátókat mind a 25, mind az 50 négyzetméteres medence kap, de csak egyoldali elhelyezésűeket. A nagyobbikra 908 fő ülhet majd le, a kisebbik 362 nézőt tud majd fogadni. Előtetővel árnyékolják majd őket. A lelátók alatt, a medencecsarnok szintjén lesznek a 360-360 fős férfi és női öltözők, az öt csoportos öltöző (150 főre), az egy, 10 fős mozgáskorlátozott öltöző, valamint a bírói öltöző. A konditerem, a szauna és az orvosi szoba is itt lesz.
Az uszodát a Deákkúti útról lehet majd megközelíteni, de ahhoz azt át kell alakítani: építenek hozzá egy 160 kocsinak és 7 busznak férőhelyet biztosító parkolót.
A pályázati eljárás nyílt volt, a szerződést tavaly december 5-én kötötték meg a nyertesekkel. Akik közül az egyik nem más, mint a bejáratott közbeszerzés-bajnok Paár Attila West Hungária Bau Kft.-je. A WHB-sikereknek se szeri, se száma, így most inkább csak a tavalyi évből idézünk fel néhány milliárdos értékű villanást:
- a duplájára való drágulása után 11,7 milliárdért két társukkal ők építhetik meg az új Bozsik Stadiont
- 55 százalékos drágulás után 12,1 milliárdért egy társukkal ők építhetik meg az új szegedi uszodát
- 1,34 milliárdos drágulás után 3,3 milliárdért ők alakíthatják át a tatabányai fő teret
- félmilliárdos drágulás után 3,6 milliárdért Mészáros Lőrinc családi cégével együtt ők építhetik meg a Paksi Atomerőmű új tartalék vezetési pontját
A WHB nem egyedül dolgozik a soproni uszodán, a helyi FÉSZ Zrt.-vel közösen alakítottak konzorciumot. Pályáztak még a munkára, de vesztettek: a VEMÉV-SZER Építő-és Szerelőipari Kft. és a Kipszer Fővállalkozási és Tervező Zrt..
Az uszoda az eredeti tervekhez képest már csúszásban van, a Kisalföld 2015-ös beszámolója szerint már tavaly szilveszterre készen kellett volna lennie.