Egyre komolyabb üzleti gondokkal küzdenek válogatott focistáink
Vállalkozó szellemű jelenlegi és volt válogatott labdarúgóink meglehetősen felemás teljesítményt nyújtottak tavaly az üzleti életben. Míg egyeseknél csak a gondok gyűlnek, mások pénzügyei egész kedvezően alakulnak.
Élvonalbeli focistáinkkal kapcsolatban sokkal inkább jutnak először eszünkbe a milliós nagyságrendű fizetéseik, mint a pályán kívüli tevékenységük. Pedig a sportolólét egyáltalán nem nevezhető nyugdíjas állásnak, így semmi meglepő nincs abban, ha mondjuk pályájuk alkonyát megelőzően megpróbálnak több lábra állni a sportolók. Aktív válogatott játékosok és a nemrégiben visszavonult focisták üzleti ügyeit néztük át, ahogy azt évről évre megtesszük a céges beszámolók közzététele után. A listát kibővítettük egy új szereplővel, az aktív sporttól idén visszavonult Tőzsér Dániellel és érdekeltségeivel, aki azonban nem került távol sem a labdarúgástól, sem pedig utolsó klubjától, a DVSC-től, hiszen szakmai igazgatói kinevezést kapott nyár elején, miután az önkormányzat átvette a csapatot.
Több a problémás vállalkozás, mint a sikersztori
Valószínűleg focistáink sokkal inkább foglalkoztak a pályán zajló dolgokkal, mint az üzleti ügyekkel tavaly, hiszen a vizsgált 15 cég zöme veszteségesen működik. Igaz, ezt nem is annyira nehéz összehozni abban az esetben, ha gyakorlatilag alvócégekről van szó. Négy esetben ugyanis egy forint árbevétel nem sok, annyi sem keletkezett, míg bizonyos - kötelező jellegű - költségek egy cég életében akkor is felmerülnek, ha az semmilyen tevékenységet nem végez. Ennek eredménye pedig a kisebb-nagyobb mértékű veszteség elkönyvelése, ami ha rendszeressé válik, akkor egy idő után elapasztja és mínuszba fordítja a saját tőkét, mint arra most is számos példát látni. Mindenekelőtt mutatjuk az arányokat! A 15 vizsgált cégből
- négynek egy forint árbevétele nem volt tavaly,
- kilenc cég zárta veszteséggel 2019-et,
- nyolc cégnek pedig mínusz tartományban van a saját tőkéje, közülük négy esetben legalább két egymást követő évben ez volt a helyzet, ezekből egy esetben, Böde Dániel Felkov Bt.-jénél viszont a negatív saját tőke problémája már 2016 óta fennáll.
És ha már összegeztük a negatív adatokat, akkor mielőtt részleteiben megnézzük a cégügyeket, érdemes kitérni a legjobban teljesítőkre is.
- A legnagyobb árbevételt tavaly Tőzsér Dániel cége, a Rosegold Ingatlanfejlesztő Kft. érte el, 685,5 millió forintot, amitől közel 100 millióva marad le Szalai Ádám OLS-Omega-Laser-Steeltec Kft.-jének
Email-címe megadása után választhat előfizetői csomagjaink közül.
Előfizetői csomagjainkról, az előfizetésről részletesen itt olvashat