2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Mint ismert, a cég vezérigazgatója közvetlenül a benzinár-befagyasztás előtt vált meg egy nagy pakettől.

Éppen a benzinár-befagyasztó kormánydöntés – és a részvényárfolyam bezuhanása előtt – értékesített 75 ezer MOL-részvényt 200 millió forint értékben a cég vezérigazgatója, Molnár József. Az ellenzék bennfentes kereskedelemre vonatkozó gyanúját a legfőbb ügyész feljelentésként értékelte, az ügy már a nyomozóknál van, írja a HVG.

A lap szerint Varju László ellenzéki képviselő érdeklődött Polt Péter legfőbb ügyésznél arról, hogy lesz-e vizsgálat a molos ügyben. A MOL-vezér a jó időzítéssel “az ügyleten akár 18 millió forintot is kereshetett” Varju számításai szerint - hiszen a kormány ármaximáló döntése után a MOL részvényeinek árfolyama zuhanni kezdett. Amikor november 8-án Molnár eladott a részvényekből, még 2750 forinton is kereskedtek vele, három nappal később, november 11-én pedig a mélypont 2428 forint volt. 

Polt válasza szerint az ellenzéki kérdést feljelentésként értékelte, és továbbította a Nemzeti Nyomozó Irodának. Onnan a feljelentés a BRFK gazdaságvédelmi nyomozóihoz került, akik november 30-án feljelentés-kiegészítést rendeltek el az ügyben. Ez még nem nyomozás - hogy az szükséges-e, arról a vizsgálódás után döntenek.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!