A Zsiday Viktor nevével fémjelzett és a Budapesti Értéktőzsdén jegyzett befektetési társaság egy részvényére jutó módosított saját tőke értéke március 31-ével 1960 forint volt. (A társaság a számítás során az eszközök piaci értékével számol, valamint szűri a saját részvények hatását és az elsőbbségi részvényekre jutó várható osztalékot is.)
A Plotinus egyébként - a BÉT-en jegyzett társaságok közül elsőként - közzétette nem auditált első negyedéves beszámolóját is és tőkepiacokra vetített jövőképét is. Ez utóbbi azok számára, akik rendszeresen követik Zsiday Viktor blogját, nem okozhat nagy meglepetést. A Plotinusnál úgy vélik, hogy 2011 második felének pánikja igen jelentős volt, és az európai gazdaságpolitikusok beavatkozásainak hatására a legrosszabb elkerülhető, így lassú növekedéssel, egyes országokban recesszióval, és tőkepiaci normalizálódásával számolnak. Ez a környezet az USA-ban, ahol monetáris lazaság párosul növekedéssel elsősorban a részvényeknek kedvez, míg Európa, ahol a recesszió körüli állapot jár monetáris lazasággal inkább a vállalati/ high-yield kötvénybefektetők számára lehet vonzó.
Magyarországgal kapcsolatban - a Plotinus portfóliójának jelentős hányada van Mol Magnolia, MNV Richter, valamint OTP kötvényekben- Zsiday Viktorék úgy vélik, az ország gazdaságának helyzete erősen kérdéses. Bár alapvető mutatói okán (folyó fizetési mérleg, költségvetés egyenlege, adósságállomány) jobban áll, mint a legtöbb európai ország, ám a makacsul magas finanszírozási költségek megnyomorítják a gazdaságot és kitermelhetetlenek. Ha a kormányzat nem tudja rövid úton elérni a finanszírozási költségek jelentős csökkentését (pl. éles gazdaságpolitikai váltás és/vagy nemzetközi szervezetekkel való megállapodás, olcsó kölcsön), akkor Magyarország adósságválság felé sodródhat. A Plotinus szerint ez elkerülhető, és emiatt továbbra is jelentős hazai kitettséggel rendelkezik.
A Plotinusra egyébként csütörtökön 1870 forinton született az utolsó kötés.
mfor.hu