2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) azt kéri az új kormánytól, hogy teremtsen teljesíthető feltételeket a családi és kisvállalkozásoknak - mondta Szűcs György elnök szerdán a szövetség sajtónapi ünnepségén.

Hozzátette: a magyar családi és kisvállalkozások súlyos helyzetben vannak, nagy teher nehezedik rájuk, védőernyőt kell föléjük emelni.

Emlékeztetett arra, hogy a konvergenciaprogram és a gazdasági válság miatt a lakossági és önkormányzati megrendelések 9 százalékkal csökkentek tavaly. Hozzátette: az elvonásokat és a bürokráciát tekintve a magyar kisvállalkozások helyzete az egyik  legrosszabb Európában.

A szakmai érdekképviselet elnöke szerint az európai uniós  irányelvek alapján kellene szabályozni a magyar kisvállalkozások működési környezetét, előtérbe helyezve a "gondolj először a kicsikre" kezdeményezést.

Szűcs György ismertette: tavaly kiemelt figyelmet szenteltek annak, hogy minél több kisvállalkozás túl tudja élni a válságot. Szolgáltatói ipartestületként a mikrohitelezésben, garanciákban, oktatásban nyújtottak segítséget tagságuknak.

Vonák Sándor, az IPOSZ felügyelő bizottság elnöke, aki az Építőipari Kis- és Középvállalkozások Szövetsége elnöke emlékeztetett rá, az építőiparban lényegesen nőtt a feketegazdaság, mivel a megszűnt vállalkozások "idemenekültek". Sok problémát okozott az is, hogy az építőipari cégeknek regisztrálniuk kellett a  kamarákban - mondta és példaként említette, hogy a gázszerelőknek a mérési hivatali regisztráció mellett meg kellett szerezniük a kamarait is.

Géresi József, az IPOSZ nemzetközi alelnöke szerint a magyar kézművesek, iparosok munkájukkal, teljesítményükkel a nemzetközi versenyben is meg tudnák állni a helyüket, de nem rendelkeznek azzal a tőkével, amely uniós versenytársaiknál adott.

Károlyi Gyula, az IPOSZ alelnöke szerint a kormány ellenőrzéskor rossz üzentet közvetít: kevés gondot fordít a megelőzésre, az illegális vállalkozásokról pedig nem vesz tudomást.

Kérdésre válaszolva Szűcs György elmondta, hogy a Kisvállalkozói Érdekképviseleti Szövetség (KÉSZ) - amelynek az IPOSZ is tagja - eljuttatta gazdaságpolitika elvárásait a parlamenti választásokon induló pártokhoz.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!