2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A jövedékiadó-emelés éves szinten 55 milliárd forintos többletforrást jelentene az egészségügynek - jelentette ki Szócska Miklós egészségügyi államtitkár csütörtökön újságírók előtt egy más témában tartott rendezvényen Budapesten.

Szócska Miklós komoly előrelépésnek nevezte, hogy a Nemzetgazdasági Minisztériummal folytatott közös munka eredményeképpen sikerült az egészségügyi forrásteremtést olyan dolgokkal összekötni, amelyek az egészségre hatással vannak, mint az alkohol-, illetve dohánytermékek, amelyek jövedéki adóját emelik, s hozzátette: "ezen a vonalon dolgozunk továbbra is".

Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter kedden nyújtotta be a parlamentnek az egészségügy többletforráshoz juttatása érdekében szükséges törvénymódosításokról, valamint egyéb törvények módosításáról szóló javaslatát, amely szerint egyes termékek jövedéki adóját emelnék, a népegészségügyi termékadót kiterjesztenék az energiaitalokra, a 98 százalékos és a 90 százalékos társadalombiztosítási támogatású gyógyászati segédeszközök áfáját pedig 5 százalékra csökkentenék.

Az egészségügyi államtitkárság szerdán az MTI megkeresésére azt közölte: az egészségügyi ellátórendszert többletforráshoz juttató intézkedések bevételeiből az egészségügyi dolgozók tervezett bérfejlesztésének második lépcsőjét is fedeznék. Ez a forrás költségvetési mozgásteret is nyújtana az új struktúra prioritásainak megvalósításához szükséges fedezet megteremtéséhez, de fejlesztenék a háziorvosi praxisok finanszírozását is. Szócska Miklós csütörtökön a 62 éves korhatár érvényesítése miatt több esetben eredménytelenül zárult kórház-igazgatói pályázatokkal kapcsolatban kiemelte: a 35-ből 11 lett eredménytelen, számos helyen viszont megerősítették az eddigi vezetőt.

A Magyar Kórházszövetség keddi közleményében azt írta: az eredménytelenül zárult főigazgatói pályázatok negatív hatással lesznek az érintett intézmények betegellátására az új ellátási rend átmeneti időszakában. Szócska Miklós kijelentette: nem gondolja, hogy az a döntés, amely szerint a felső vezetők körében érvényesítik a 62 éves korhatárt, bármiféle működési zavart okozna az egészségügyben.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!