A járásonkénti bruttó fizetések alapján becsült nettó bérek között hatalmas különbségek vannak az országon belül. A legmagasabb érték Budapest II. kerületéhez köthető. Itt 716 ezer forint volt a nettó átlagfizetés az első félévben, a második pedig a XII. kerület, 703 ezerrel. Majd az V. kerület következik, 650 ezer forinttal. A másik véglet a Csengeri, Gönci és Cigándi járás 259-277 ezer forinttal. Vagyis a legmagasabb és legalacsonyabb nettó bérrel rendelkező kerületek és járások között lényegében két és félszeres a különbség.
A Buksza - a Klasszis Média Lapcsoporthoz tartozó Mfor és Privátbankár mindennapi pénzügyekkel és kiskereskedelemmel foglalkozó szerkesztőségi blogja - a becsült nettó átlagfizetések alapján azt is megnézte, hogy az első félévben az első negyedévhez képest milyen változások történtek a különböző járásokban, kerületekben. A legnagyobb mértékben, 5 százalékkal az V. kerületben emelkedtek a bérek. Utána jön a Kazincbarcikai és a Paksi járás 4,6, illetve 4,2 százalékos növekedéssel, ami az utóbbi két területen 393 ezer és 478 ezer forintos összegeket jelentett az első félévben.
Kiderült az is, hogy bár országszerte közel 2 százalékkal voltak magasabbak a féléves átlagos nettók, mint az első negyedévesek; három térségben - a Szikszói, a Zalaszentgróti és a Sellyei járásban - több mint 1 százalékot meghaladó csökkenés látható. Ezekben a járásokban az idei év első felében 282-322 ezer forint volt a becsült nettó bér. Emellett például a főváros IX. kerületében, az Enyingi, a Gyomaendrődi és a Tabi járásban is 1 százalék alatti csökkenést könyvelhettek el az ott lakók.