2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Karikó előadást is tartott az egyetemen, majd PhD-hallgatókkal találkozott. Ők később azt írták a Twitteren: „Megtiszteltetés volt számunkra találkozni veled – inspirációt jelentesz minden RNS-orvostanhallgató számára!”

Karikó Katalin átvette a würzbergi Julius-Maximilians-Universität, Németország egyik legrégebbi egyeteme Theodor Boveri-díját. Karikó az első női díjazott, az elismerést azért kapta, mert „biokémikus kutatásaival megalapozta a koronavírus elleni RNS-oltás kifejlesztését” – írja a szegeder.hu.

A würzburgi egyetem 2021. augusztus 25. óta várta, hogy Karikó Katalin ellátogasson hozzájuk és átvegye a díjat. A Majna-parti város egyetemén nagyjából 23 hónappal ezelőtt jelentették be, hogy a würzburgi Societas Physico-Medica díjazza Karikó Katalint, mert a „biokémikus kutatásaival megalapozta a koronavírus elleni RNS-oltás kifejlesztését”. Ez a tizedik németországi kitüntetése.

Első alkalommal ítélte nőnek a díjat a würzburgi Fizikai-Orvostudományi Társaság (Societas Physico-Medica).

Az orvos- és a természettudomány kapcsolódási pontjainak kiemelésére törekvő és ismeretterjesztő társulat célja, hogy tudományos munkára ösztönözze az orvosokat, hogy bevonja a hallgatókat a kutatásba.

Hagyomány, hogy a díjazott díszelőadást tart, Karikó az mRNS terápiás fejlesztéséről beszélt, majd „az RNS-tudósok új generációjával” találkozott, amiről egy képet is megosztott a Twitteren:

A PhD-hallgatók, akikkel Karikó találkozott egy Bajorországban 2022 decemberében indult „RNAmed – Future Leaders in RNA-based Medicine” posztgraduális programban vesznek részt, melynek keretében élvonalbeli kutatókkal is találkozhatnak. A program Twitter-oldalán jelent meg a kép Karikóval, ezzel a szöveggel: „Köszönjük, hogy beugrottál Karikó Katalin! Megtiszteltetés volt számunkra találkozni veled – inspirációt jelentesz minden RNS-orvostanhallgató számára!”

A Theodor Boveri-díj az összehasonlító anatómia és a modern citológia egyik alapítójáról, Theodor Henrich Boveriról van elnevezve, aki a rákot okozó sejtfolyamatokkal kapcsolatos megfigyeléseiről ismert 19. századi tudós.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!