Horváth Gábor, a kft. műszaki igazgatója elmondta: a beruházás uniós támogatáson túli költségeit, az önrészt a tulajdonosok tagi hitelből, az afölötti részt pedig banki hitelből finanszírozták.
A szélerőműtől évente 1.300.000 kilowatt/óra termelést várnak. A megújuló energiát az E.On Édász Rt. közcélú 20 kilovoltos hálózatára juttatják. A beruházás megtérülési ideje 9 év. A széltorony legalább 25 éven keresztül termeli az elektromos áramot károsanyag-kibocsátás nélkül, ami elősegíti az üvegházhatás elkerülését.
A szélerőművet a tulajdonos beruházó működteti. Munkahely az invesztíció révén nem teremtődik, viszont a villamosenergia-ellátásból származó iparűzési adó, valamint a beruházó által bérelt földterület díja a helyi önkormányzat bevételét növeli.
A létesítményt Dióssy László, a környezetvédelmi tárca szakállamtitkára avatta fel.
A Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium tájékoztatása szerint Magyarországon jelenleg 40 szélerőmű működik, összesen 61 675 megawatt beépített kapacitással. A hatósághoz eddig további 1138 megawatt kapacitás teljesítésére adtak be engedélykérelmet.