Ennek hatására mindenkori csúcsára emelkedett az arany ára (mind dollárban, mind euróban), többhónapos csúcson az ezüst, a réz, és egyhónapos csúcsra kúszott az olaj is. Közben a dollár mindenkori mélyontja körül van a jennel, svájci frankkal szemben. Miközben a kötvény- és részvénypiacok továbbra sem jeleznek túl nagy növekedést, az árupiacok sokkal erősebbek, ennek legfőbb oka valószínűleg a pénzhígítás.
A dollár után az eurót is el fogják persze inflálni, hiszen nincs nagyon más kiút, mivel a múltheti félmegoldás nem vet véget az európai adósságválságnak. Így a dollár és euró kéz a kézben gyengülhet az árukkal és más keményebbnek tűnő devizákkal, azaz mindennel szemben. A gazdaság lassulására egy válasz lesz csak továbbra is: a pénznyomtatás. Kérdéses, hogy ez miként hat a részvénypiacokra, az amerikaiak nagyon erősek, de véleményem szerint még nem számolnak az elkerülhetetlen fiskális megszorításokkal, az európaiak jóval gyengébbek, és nem számolnak a szinte minden európai országban elkerülhetetlen fiskális megszorításokkal.
A dollár után az eurót is el fogják inflálni
A legfontosabb következtetés, amit a piacok az elmúlt napok-hetek eseményeiből levontak az az, hogy továbbra is bőséges mennyiségben lesz ingyenpénz a világban.