3p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Az Új Magyarország Fejlesztési Tervben 690 milliárd forintot szánnak gazdaságfejlesztési célokra, ebből első helyen áll a prioritások rangsorában a kutatásfejlesztés, amelyre a tervek szerint 268,5 milliárd forint áll majd rendelkezésre - mondta Márkus Eszter, a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség munkatársa egy szakmai konferencián.

A "Hogyan tovább Magyarország az Európai Unióban?" című előadássorozat részeként megtartott konferencián Márkus Eszter kiemelte: a kutatásfejlesztési programok elsősorban olyan ipari kutatásfejlesztések ösztönzését irányozzák elő, amelyek a vállalkozások, az egyetemek és kutatóintézetek közötti szoros innovációs együttműködésben valósulnak meg.

A 2007-2013 közötti uniós költségvetési időszakban Magyarországon is egyre nagyobb szerepet kapnak a civil szervezetek a kutatásfejlesztési projektek előkészítésében és elbírálásában. Az NFÜ munkatársa kiemelte: augusztustól, illetve szeptembertől tömegével jelennek meg az új pályázatok, amelyek részben a kis- és középvállalkozások munkahelyi képzését, különböző oktatásfejlesztési programokat, illetve a közoktatási intézmények fejlesztését irányozzák elő első körben.

Márkus Eszter kifejtette: a pályázatok első időszakában 90 milliárd forintos pályázati keret áll majd rendelkezésre a K+F típusú kutatások, illetve projektek segítésére, erre az összegre mintegy 500 pályázó jelentkezését várja az NFÜ. A pályázatokat egyfordulós nyílt rendszerben bírálják el. Ismertette: a 2007-2008 közötti akcióterv a piacorientált kutatási fejlesztésre, illetve a technológiai együttműködésre helyezi a hangsúlyt, ebben a magántőkével való együttműködést is előtérbe állítja a kormányzat.

Márkus Eszter szerint emellett az úgynevezett "fejlesztési pólusok" létrehozatala is az innovációt a k+f tevékenységet erősíti Magyarországon. Ennek lényege, hogy a kutatásban Budapest vezető szerepét egyre inkább igyekeznek csökkenteni, és az ország más részein is fejlett, európai szinten is kimagasló eredményeket elérni képes fejlesztési központokat akarnak létrehozni.

Márkus Eszter kiemelte: "a civil szféra szerepét erősíteni kell a pályázatok végrehajtásában is, ez segíti, hogy a pályázatot elbírálók között már részt vesznie, a munkában a civil szervezetek szakértői, a végrehajtásban pedig érvényesül a civil szervezetek kontrollja".

A NFÜ munkatársa arról is szólt, hogy a közeljövőben megújul az ügynökség honlapja, amivel azt szeretnék elérni, hogy a vállalkozók, a pályázatírók jobban eligazodjanak az ügynökség által kiírt pályázatok között, könnyebben jelentkezzenek az tervezett projektekre.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!