1p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Leginkább az, hogy nem azt csinálja, amit "kéne", illetve nem azt csinálja, amit gondolok, hogy logikus lenne. De továbbgondolva a jelenlegi makroképet, valójában egyáltalán nem illogikus ami történik.

Egy tegnapi beszélgetésen arra jutottunk - és ez nem rossz gondolat - hogy az arany azért megy - miközben a kötvényhozamok is emelkednek, és árazódik a monetáris szigorítás, a kamatnormalizáció - mert a kamatemelések nem lesznek, nem lehetnek eléggé komolyak, nagyok. Azaz, habár a kamatszint emelkedése realitás, de a gazdaság törékenysége miatt annyira azért nem lehet megemelni őket, hogy ismét komoly pozitív reálkamatszint alakuljon ki.

Tehát mondjuk 2-3%-ra fel lehet emelni a kamatokat, de 5-6%-ra, ahol már valóban látható reálkamat lenne: nem. Ennek következtében pedig az arany tartási költsége még mindig nagyon alacsony maradhat, és a megtakarítók, a pénzt tartók továbbra is büntetés alatt fognak állni. Kamatnormalizáció: igen. Komoly reálkamatok: nem.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!