A járműveknél különösen fontos a besorolás, mert hogy tevékenységi profilt meghatározónak kell lennie. Az adóhatóság jogértelmezése szerint a tárgyi eszköz akkor tekinthető a tevékenységi profilt meghatározónak, ha a tevékenység tárgyául szolgál, vagy a tevékenység folytatásához szorosan kapcsolódik és a vállalkozás azt a tevékenységéhez rendszeresen - nem csak néha - használja, továbbá, ha a végzett tevékenység a jármű használata nélkül a szokásos módon nem folytatató. Vagyis azok a vállalkozók, akik a vásárolt járművükre ezeket a feltételeket "rá tudják húzni", a beruházási adóalap-kedvezményt igénybe vehetik a járművek után, egyébként viszont nem lehet.
Az adótörvények által biztosított kedvezménnyel érdemes élni, azonban arra vigyázni kell, hogy alaposan gondolja át az adózó: tényleg jár-e neki. Már csak azért is, mert ebben az évben is kiemelten vizsgálja az adóhatóság: jogosan vették-e igénybe az adóalapkedvezményt a mikro- és kisvállalkozások.
Beruházási adóalap-kedvezmények: ingatlanok és szellemi termékek esetén
Érdemes kihasználni a lehetőséget: a mikro- és kisvállalkozások a számukra biztosított, maxium 30 millió forintos beruházási adóalap-kedvezményt ez évtől már ingatlan felújításra, s a korábban még használatba nem vett szellemi termékre is igénybe vehetik.