3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Állítólag van B-terv a görögök számára, és kitalálták hogyan vonják be a magánbefektetőket. Ez egy igazi látszatmegoldás, semmi másra nem jó, minthogy a választóknak el lehessen mondani: bevontuk a magánszférát, ők is fizetnek, nem csak mi álljuk a költségeket. Pedig a valóságtól mi sem áll távolabb, sőt!

A hétvégén a francia kormány és a pénzügyi intézmények között olyan irányú megállapodás körvonalazódott, hogy a francia intézmények a lejáró görög adósság 70%-át újítanák meg (vennének belőlük újabb papírokat), amelyből 50%-nyi részt 30 éves adósság vásárlása tenne ki (lásd: Franciaországban megállapodtak a magánhitelezők részvételéről) . A német kormány és a pénzügyi intézmények között is zajlanak az egyeztetések.

"Ma délután ebben a témában olyan hírügynökségi értesülés látott napvilágot, hogy a kötvényvásárlásokat azzal tennék vonzóvá a magánbefektetők számára a nemzetközi szervezetek, hogy az új görög papírokra vagy az Európai Beruházási Bank, vagy az új pénzügyi stabilitási eszköz (EFSF) adna garanciát, amellyel azok gyakorlatilag a létező legjobb, AAA minősítésűvé válnának. Az új görög kötvények éves kamata 5,5% lenne és ezen felül további 2,5%-nyi részt a görög GDP-növekedéstől tennének függővé (ahogy azt korábbi tervekben már hallani lehetett)." (lásd: Portfolio.hu: Mégis van B-terv - Kiváló adóst faragnak a görögökből?

Mi is történik itt? A görög kötvények tulajdonosai vállalják, hogy a lejáró kötvények helyett gyakorlatilag német 30 éves kötvényt vesznek (hiszen a németek és rajtuk kívül az összes európai állam garanciája van rajta, tehát ha lehet, ez még a németnél is jobb. Ez nem görög kötvény, csak annak néz ki!!!). A német 30 éves kötvények hozama jelenleg 3,6%, ám ezek a kötvénytulajdonosok önfeláldozóan vállalják, hogy ők akár 5,5%-os hozammal is megveszik ezt a kötvényt, ami igen nagylelkű ajánlat. Na persze nem a magánszektor, hanem az államok részéről nagylelkű, hiszen a görögöknek felelőtlenül kölcsönt adókat azzal büntetik, hogy bőven a valós ára alatt (vagy 20-30%-kal!) vehetnek jó minőségű (gyakorlatilag német) kötvényeket. Tehát a büntetés egy nagy adag pénz jutalmul.

Ennek eredményeképpen ugyanúgy Európa adófizetői lesznek az egyre növekvő kölcsönök mögött, mint eddig, a magánszektor jottányit sem vállalt át az adósságrendezésből, minden Európára marad, sőt, hogy mindebben a színjátékban részt vegyenek, még egy csomó pénzt is kapnak - ahelyett, hogy az őket megillető haircut-ból, veszteségekből részesülnének. És ezt majd eladják a választóknak úgy, hogy a magánszektort is milyen jól bevonták az adósságrendezésbe. Ez valami egészen elképesztő és egyben felháborító!

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!