Rácz Béla stratégiai rektorhelyettes tájékoztatása szerint a projekt keretében közös K+F tevékenység során az SZTE TTIK Fizikus Tanszékcsoportjának keretein belül félvezetők optikai és elektromos tulajdonságait vizsgáló laboratóriumot hoznak létre. A laboratórium feladata olyan optikai mérési elvek keresése és fejlesztése lesz, amelyekkel a környezetbarát, megújuló energiát hasznosító félvezető- és napelem-szerkezetek minősítése megoldható, és amelyek később a Semilab Zrt. ipari körülmények között működő mérőberendezéseibe integrálhatók.
Az együttműködés további céljai közt említette Pavelka Tibor, a cég elnöke, hogy szeretnék segíteni a jövő fizikusainak képzését, később alkalmazásba is vennék őket. A vállalat ugyanis annyira dinamikusan fejlődik, hogy teljes magyarországi általános fizikus társadalmat azonnal foglalkozatni tudná. Igaz, Magyarországon évente mindössze néhány tíz általános fizikus képeznek.
Hasonló általános szerződést már a fővárosban is kötött a cég, de még így sem tudtak elég új munkatársat biztosítani, ezért most az általános fizikusokat képző szegedi egyetemmel, később pedig várhatóan a debrecenivel is kötnek szerződést.
A Semilab Zrt. és a Szegedi Tudományegyetem együttműködése 2001-ben kezdődött. A ma már 220 dolgozót foglalkoztató cég az évek során az SZTE-vel már két közös Nemzeti Kutatás-fejlesztési Pályázatban vett részt - hangzott el az aláírást megelőzően.
A zrt.-t 1989-ben a Magyar Tudományos Akadémia Központi Fizikai Kutatóintézetében dolgozó fizikusok egy csoportja alapította. A cég alapvetően félvezető és napelem anyagok vizsgálatával, valamint a vizsgálatokra alkalmas mérési módszerek, és mérőműszerek fejlesztésével foglakozik, elismert gyártó a világ félvezető- és napelem-iparában.