Ezen szabványok teszik például lehetővé, hogy a magyar termékeket a világ bármely pontján piacra lehessen dobni, s a magyar fogyasztók számára a világ bármely gyártójának termékei elérhetők legyenek. Viszkei György, a GS1 Magyarország elnöke hozzátette: az üzleti élet szereplői felismerték, hogy a globális ellátási láncok fenntartása elképzelhetetlen egységes szabványok nélkül, s képesek voltak arra, hogy közös megoldásokat dolgozzanak ki erre a GS1-hálózat keretei között, áll a társaság közleményében.
A szervezet- és termékazonosítást biztosító szabványok fejlesztésével és alkalmazásával foglalkozó nemzetközi GS1-hálózat öt évvel ezelőtt hozta létre a GSMP (Globális Szabványosítási Folyamat Menedzsment) eljárást a szervezet egész világra kiterjedő szabványrendszerének piaci alapokon nyugvó fejlesztésére és karbantartására. Az elmúlt harminc év hatalmas fejlődést hozott az üzleti szabványok területén, ezért szükségessé vált egy olyan globális platform létrehozása, amelyben a GS1-szabványokat alkalmazó ellátási láncok valamennyi szereplője képviseltetni tudja magát, hogy igényeiket egymás előtt egységesen jeleníthessék meg, s a felmerült kérdések megoldására közös módosító javaslatokat dolgozzanak ki.
Ennek a platformnak ad keretet a GSMP, amelynek elindításával a korábban kidolgozott módszerek és eljárások gondozása folyamatossá vált, s a platform munkacsoportjai által kidolgozott javaslatok alapján a GS1 folyamatosan fejleszti korábbi szabványait, illetve új azonosítási és nyomon követési megoldásokat dolgoz ki. A GSMP tevékenysége részeként az ellátási láncok szakemberei munkacsoportokba tömörülnek, amelyek tagjai évente kétszer ülnek össze személyesen is, azzal a céllal, hogy megosszák egymással az előző félév eredményeit, feltárják és megvitassák az új piaci kihívásokat, valamint kialakítsák a következő féléves stratégiájukat.