Az év végéig lehet nevezni InnoMax pályázatra, melynek zsűriében Kürti Sándor, Krisán László, Stipsicz Károly és Zsembery György vesz részt. Az Invitel InnoMax Díj nem csupán az üzleti maximalizmus iránt elkötelezett vállalkozások megmérettetése, hanem a kkv-szektor fóruma is. Olyan csatorna, ahol a vállalkozások széles szakmai közönség előtt mutathatják be azokat az élenjáró újításaikat, amelyekre valóban büszkék. Az Invitel InnoMax Díjat a szakmai zsűri azoknak a cégeknek ítéli oda, amelyek 2009-ben az Invitel üzleti infokommunikációs megoldásaira támaszkodva, azokat innovatív módon felhasználva értek el üzleti sikereket.
A zsűri és az Invitel célja, hogy a hazai kkv szektor szakértő telekommunikációs partnereként a figyelmet a körülöttünk működő, a nehéz piaci szituációban is helytálló, valóban kreatív, innovatív cégekre irányítsa.
A nevezők három kategóriában pályázhatnak:
I. kategória: 5-19 fős vállalatok
II. kategória: 20-69 fős vállalatok
III. kategória: 70-250 fős vállalatok
Az Invitel InnoMax Díj és a díjjal járó szereplések mellett az I. kategória (5-19 fő) legjobbja 500 ezer forint értékű, a II. kategória (20-69 fő) első helyezettje 700 ezer forint értékű, a III. kategória győztese pedig 1 millió forint értékű új telekommunikációs szolgáltatást nyer az Inviteltől. A pályázat feltételei részletesen a www.invitel.hu/innomax oldalon olvashatók és a pályázó vállalkozások egyúttal itt is jelentkezhetnek.
"Ma is alapigazságként kezelem Peter Drucker ötven évvel ezelőtti meglátását, amely szerint egy gazdasági vállalkozás célja az innováció és a marketing. Emellett nagyon örülök minden olyan kezdeményezésnek, ami a kis- és középvállalkozások számára jót, pozitívat nyújt" – fogalmazott Kürti Sándor azzal kapcsolatban, hogy miért döntött úgy, hogy részt vesz az Invitel Innomax verseny zsűrijében. A szakember szerint kevés figyelem irányul a kis- és középvállalkozásokra hazánkban, és az Invitel Innomax Díj jó alkalom lesz arra, hogy reflektorfénybe kerüljenek a gazdaság fontos műhelyei.
"Minden olyan kezdeményezés, amit meg lehet ragadni arra, hogy fókuszba állítsuk a vállalkozásokat, hasznos és jó" - ért egyet Kürti Sándor véleményével Krisán László is, majd felhívja a figyelmet a kis- és középvállalkozásokban rejlő kreatív energiákra: "Ahhoz, hogy túlélje a mindennapokat, a kezdeteket vagy éppen ezt a válságot, Magyarországon szinte minden vállalkozónak borzasztó kreatívnak kell lennie. Ez a megmérettetés pedig éppen ezt a készséget díjazza" – tette hozzá Krisán László.
A kreatív gondolkodás, ötletgazdagság persze nem csak azért fontos, hogy a pályázó kis- és középvállalkozások jó eredményt érhessenek el az Invitel Innomax Díjon, hanem a vállalkozások mindennapjainak részévé kellene válnia ahhoz, hogy a válságot a kisvállalkozások is átvészelhessék.
"Járt utat járatlanért el ne hagyj – ez a mondás pontosan az ellenkezője az innovatív gondolkozásnak. A válság markáns kényszerítőerő, amely az embereket eltéríti a járt útról, kimozdítja őket a komfortzónából. Egy ötlet azonban önmagában nem elég. Az Invitel InnoMax Díj nem csupán az ötletről szól, hanem arról is, hogy az adott vállalkozás hogyan vezette be, hogyan alkalmazta azt, és mennyivel lépett előre általa" – pontosít Zsembery György azzal kapcsolatban, hogy milyen pályázatokat is vár a zsűri a mikro-, kis- és középvállalatoktól.