Bokorovics Balázs emlékeztetett: a tőzsdei cég hétfőn jelentette be, hogy az ONP Holding SE társasággal közösen tavaszig 2,16 milliárd forinttal emelik meg a Polifin tőkéjét, hogy finanszírozni tudják a geotermikus fúrásokat. Az ONP még ebben az évben 1,08 milliárd forintos tőkeemelést hajt végre a cégben, míg a PannErgy áprilisban követi, szintén 1,08 milliárd forinttal.
Kiemelte: a PannErgy az év végéig rendelkezni fog a tőkeemeléshez szükséges forrással, ehhez csak minimális mértékű saját részvényt, vagy ingatlant kell értékesítenie.
Az igazgatótanács elnöke rámutatott: az ONP további 1,485 milliárd forinttal még megemelheti a Polifin tőkéjét, azonban ennek időpontja nagyban függ a későbbiekben tervezett geotermikus fúrások forrásigényétől.
A sajtótájékoztatón Albrecht Ottó, az ONP tulajdonosának, a Cashline Befektetési Holdingnak az elnöke aláhúzta: az ONP befektetőként legalább öt évig tulajdonos maradna a PannErgy leányvállalatában, mivel a geotermikus iparág hosszú távú befektetést igényel.
A hétfőn bejelentett megállapodás értelmében az ONP egymillió PannErgy részvényre szóló vételi opcióval is rendelkezik 2009 november 10. és 2010 október 30. között, 950 forintos részvényenkénti áron.
Az opcióval kapcsolatban Albrecht Ottó hangsúlyozta: sokkal átláthatóbb számára, ha csak a geotermiába fektet be, mint ha 950 forintért PannErgy részvényt vásárol, mivel a PannErgy vagyonát képező egyéb eszközök értékét nehezebb meghatározni, és kevésbé forgalomképesek is. Emellett azzal, hogy csak a Polifinbe fektetett be, bizonyos többletjogokat is kapott a cégtől.
Bokorovics Balázs hangsúlyozta: a többletjogokat üzleti titokként kezeli a két társaság, azonban ezek semmiképpen sem sértik a PannErgy jelenlegi részvényeseinek érdekeit.
MTI/Menedzsment Fórum