A Euromoney szerint a legutóbbi ügyletek - Postabank, FHB - kapcsán különösen a KPMG-nél bosszankodnak: ez a cég a Merrill Lynch befektetési bankkal konzorciumban indult a Postabank-ügyletért, és "nem érti, hogy miképp veszíthetett". Simonyi Tanás, a KPMG vállalati finanszírozási részlegének vezetője a Euromoneynak azt mondta: nem is a Concorde ajánlata volt a legolcsóbb, hanem az övék, és a Merrill Lynchnek kiemelkedő szerepe volt a kelet-európai banki privatizációkban.
Salgó István, a pénzügyminisztérium helyettes államtitkára azonban, aki az értékelő bizottság elnöke volt, azt mondta: a Concorde és a Daiwa Securities közös ajánlata volt a legerősebb, és a Daiwának is jelentős tapasztalatai vannak Kelet-Európában, főleg Romániában. Salgó szerint egyébként is ostobaság lenne csak az ár alapján dönteni.
A Euromoney szerint a magyar kormány az ügylet átláthatóságának demonstrálása végett most először közzétette a pontozási rendszer eredményeit: a Concorde 81 pontot szerzett, a KPMG 79-et. A KPMG-s Simonyi András szerint azonban "nekünk megmondták, hogy nem érdekesek a pontszámok ... a Concorde mindig két ponttal előttünk lesz".
A Euromoney végkövetkeztetése szerint lehetetlen tételesen bebizonyítani, hogy az ügylet odaítélésében volt-e szerepe valamilyen kedvezményezettségnek, vagy sem. A lap szerint lehetséges, hogy a "nekünk senki nem segített 1956-ban" tapasztalata is arra tanította a magyarokat, hogy ne bízzanak idegenekben, hanem "helyben keressenek barátokat".
Legjobb teljesítmény ellenére is kérdések a magyar piac kapcsán
A privatizáció az egyik legjobban teljesítő feltörekvő piaccá tette Magyarországot a 90-es években, az idén azonban ismét kérdések merültek fel az egyes ügyletek átláthatóságát illetően - írta az Euromoney.