A piacképes termék kifejlesztésére Rátai Dániel és családja 2005 szeptemberében hozta létre a 3D for All Kft.-t. Minél hamarabb szeretnék elérni, hogy a Leonar3Do minden szakmai képzettség nélkül alkalmazható legyen a mai háztartásokban található átlagos PC-konfigurációkkal. Már a nagyközönség számára elkészítendő Start verzió kifejlesztése előtt is értékesítenek az eszközből. Az első húsz darabból álló széria tavaly novemberben készült el, ebből tizenötöt adtak el vagy adtak ki tesztelésre, ötöt a cég munkatársai tesztelnek. A jelenlegi verziókért ezer dollár körüli összeget kértek. A Leonar3Do Starttól várják azt a piaci darabszámot - főként az Egyesült Államokban -, amellyel már lemehetnek akár az ötszáz dolláros ár alá is.
A cégben jelenleg a Rátai család három tagja, illetve Kazár Gábor volt Graphisoft-elnökhelyettes a tulajdonos. A források nagy részét a fejlesztéshez a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal nyújtotta mintegy 66 millió forint értékben. A 2005-ös világverseny első díjaihoz járó pénzjutalom a cég törzstőkéjének a magját képezte, kiegészítve a családi összefogással előteremtett összegekkel. Rövid ideig Bojár Gábor, a Graphisoft elnöke is a tulajdonosok közé tartozott, aki tapasztalatával és kapcsolati tőkéjével nyújtott támogatást a cég számára.
Az eszköz két speciálisan kiképzett kamerából, speciális ceruzából, áttervezett redőnyszemüvegből, egy vezérlődobozból és egy szoftverből álló felszerelést jelent. Ennek segítségével a felhasználó a redőnyszemüveget felvéve egy olyan ábrát láthat három dimenzióban, amelyet a monitor és a kamerák előtt a levegőben a ceruzával rajzolt. Mindezt úgy, hogy a fejét bármely irányba elmozdítva megmarad ugyanaz az illúzió, mintha valóságos tárgyat látna oldalról, lentről vagy fentről. A mielőbbi piaci megjelenés érdekében a potenciális megrendelők konkrétan megfogalmazott igényeihez igazodva kezdték meg a fejlesztést. Ennélfogva az eszközt elsőként a gyógyszerkutatás és az oktatás területén lehet felhasználni, írja a Világgazdaság.