Emellett idén az alapbérbe beépítenék a tavalyi 20 ezer forintos kiegészítő juttatást, és további 3 százalékkal növelnék az önkéntes nyugdíjpénztári befizetéseket.
Az ÁPV Rt. közleményében hangsúlyozza, hogy a szakszervezetek által elutasított javaslat jóval kedvezőbb az Országos Érdekegyeztető Tanács ajánlatánál. A privatizációs szervezet a sztrájk után is kész a tárgyalásokra.
A közleményében ugyanakkor utal arra is, hogy a Fővárosi Munkaügyi Bíróság jogellenesnek nyilvánította a figyelmeztető sztrájkot. Indoklása szerint azért, mert a 2002-és bérmegállapodás még január 31-ig hatályos, az idei bértárgyalásokat a hónap végéig kell befejezni, és ez előtt a munkavállalók nem sztrájkolhatnak jogszerűen a béremelés érdekében.
A Közúti Közlekedési Szakszervezet megfellebbezi a Fővárosi Munkaügyi Bíróság első fokon hozott döntését, amely jogszerűtlennek mondta ki a sztrájkot. Inokai Géza szakszervezeti elnök közölte: tudomására jutott, hogy néhány Volán-vezérigazgató a Bíróság döntését jogerős ítéletként hangoztatja, és megfenyegeti a munkavállalókat. A szakszervezeti vezető szerint nem lehet jogszerűtlennek ítélni a sztrájkot addig, amíg nincs jogerős bírósági döntés.
Messze van egymástól a sztrájkolók kérése és az ÁPV ajánlata
A szakszervezet, a munkáltatók és a tulajdonos ÁPV Rt képviselői legközelebb a sztrájk után ülnek le ismét tárgyalni. A tulajdonos ÁPV Rt. nyilvánosságra hozta, hogy egy hároméves modernizációs csomag keretében januártól 5 százalékos bruttó átlagkereset-fejlesztést ajánlott a Volán-vállaltok dolgozóinak.