3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Általában nem írok magyar részvényekről és nem is nagyon kereskedek velük, mert túlságosan illikvidek, így inkább csak hosszabb távú befektetési lehetőségként tekintek rájuk. Ám mivel mostanában sok kérdés érkezett ezekkel kapcsolatban hozzám, leírom mit gondolok róluk.

OTP: az abszolút No.1 idehaza. Legalábbis forgalom tekintetében. Egyébként borzasztó nehéz beértékelni, különösen a kormányzat mostani döntése után. A bankokkal az a bajom jelenleg idehaza, hogy még nagyságrendileg sem tudom megbecsülni az értéküket. Lehet hogy 1000 a valós értéke, lehet hogy 6000. Nem tudom. De más sem tudhatja, mert a chf-csomag és a jövőben várható bankadók miatt teljesen kiszámíthatatlan. Ugyanaz a félelmem, mint 2009 tavaszán volt (akkor megalapozatlanul), hogy ha nagy baj lesz, akkor a kormányzat lesz kénytelen tőkét emelni benne, kihígítva a többi részvényest. Erre sok példát láttunk USA-ban a 2008-9-es válság idején. Számomra érdektelen.

MOL: Kvázi állami cég, mindenféle bonyodalmakkal. Ahol bányásznak, ott lőnek, ahol barátkoznának, ott perlik őket. Egyébként nem tűnik drágának, de a saját vállalati kötvényük nagyságrendekkel jobb választás, mint a részvény. (mfor.hu szerk: lásd Miért zsákolják a Mol-vezetők a Magnolia-kötvényt?)

Mtel: Szottyadt fejőstehén. Ha mélyül a hazai recesszió, és a kormánynak pénzre lesz szüksége, akkor nem tudja még az 50 ft osztalékot sem fizetni.

Richter/Egis: A kormányzat még sokat fog dolgozni az egészségügy rendberakásán és ez direkt kockázatot jelent e cégek profitjára, de nem olyan drágák, az öt nagyobb papír közül talán leginkább ezeket választanám. Mondjuk itt is igaz, hogy az MNV Richterre váltható kötvénye kockázat-hozam alapon sokkal jobb.

Kicsik: Egyre inkább úgy látom, hogy a jelenlegi medvepiacon ezeket teljesen le fogják mészárolni, és fél-másfél év múlva kiváló vételi lehetőségek lesznek. Régi kedvenceim változatlanok. Elsősorban reáleszközöket tartó, ingatlanos cégek, amelyek a jelenlegi szétütött ingatlanárazáshoz képest is jelentős diszkonttal forognak. Első helyen nálam a GS Park, de hosszabb távon a Danubius és a Fotex is jó lehet majd. Az Állami Nyomda jól összerakott cég, adósság nélkül, szintén tetszik. Pannergy: opció a szép jövőre, ki tudja mikor lesz belőle valami? Régi kedvencem még a TVK, erősen ciklikus, a ciklus régóta nagyon kedvezőtlen neki, ha recesszió lesz és nagyon olcsóvá válik, akkor lehet belőle valami.

És még egyszer: kereskedésre, rövidebb-középtávra nem nagyon alkalmasak a magyar részvények, sokkal jobb kockázatkezelési lehetőségekkel, szűkebb vételi-eladási különbséggel, nagyságrendekkel mélyebb, likvidebb piacokkal lehet próbálkozni máshol.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!