Az elsősorban a már meglévő, működő telephelyek modernizációját és bővítését, valamint a nem megfelelő telephelyek cseréjét, illetve kihasználtságuk növelését célzó pályázat iránt nagy az érdeklődés- mondta elöljáróban az államtitkár, hozzátéve: az eddig beérkezett pályázatok igen tartalmasak, ezért valószínűleg több milliárd forinttal emelni fogják az eredetileg 17 milliárdos keretösszeget.
Varjú László elmondta, hogy az Új Magyarország Fejlesztési Terv Regionális Operatív Programjának részét képező pályázatra beérkezett tervek bírálata a dunántúli régiókban, illetve Közép- Magyarországon már lezárult, s a további térségekben is rövidesen befejeződnek az értékelések.
Ezt követően kerülhet sor a keretösszeg emelésére. Az államtitkár úgy véli: a tervezettnél körülbelül 20 százalékkal több pénzt oszthatnak szét az eredményesen pályázók között. Az eredetileg meghirdetett 17, 85 milliárdos keretösszegre egyébként 40,3 milliárd forint összértékű "igény" érkezett be. A támogatásra érdemes mikro-, kis- és középvállalkozások, szövetkezetek között pályázónként 10-150 millió forintot osztanak szét, az egy munkahelyre eső átlagos támogatás 1,2 millió forint.
A közép- magyarországi régióból eredményesen pályázók egyike a Szigetszentmiklóson működő, főként fémkereskedelemmel foglalkozó , SANSZ 2002 nevű vállalkozás , amely immár harmadszor nyert kisebb- nagyobb összeget. Az évi 600 milliós árbevétellel és 7 alkalmazottal rendelkező cég telephelye fejlesztésére nyújtott be pályázatot. Az elnyert 12 millió forintból új üzemcsarnokot alakítanak ki, de komplex épületbádogos szerkezetek gyártására alkalmas gépek beszerzésére, illetve további 5 fő felvételére is futja a pénzből.
MTI