Az elnök azt is elmondta, a régiók a saját helyzetüknek megfelelő önálló utakon járnak az innováció segítésében, támogatásában. Pakucs János utalt arra, hogy a MISZ fontosnak tartja, hogy növekedjen a hazai innovációs vállalkozások száma. Jelenleg a vállalkozásoknak mintegy 2 százaléka innovatív, ugyanakkor a GDP növekedéséhez való hozzájárulásuk jelentős.
A konferencián Veress József, a Miniszterelnöki Hivatal politikai államtitkára szólt arról, hogy a 2007 utáni fejlesztési program koncentrálni fog a tudásalapú társadalomra való áttérésre, a versenyképesség biztosítására, a fenntarthatóságra, a felzárkózásra. Veress József úgy vélekedett: Magyarországon létre kell hozni az egyetemek, innovációs központok, inkubációs házak hálózatát, ahol a befektetők megtalálják a kapacitásokat, a magasabb hozzáadott érték termeléséhez.
Pongorné Csákvári Marianna, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium a tárca innovatív kis- és középvállalkozásokat támogató pályázataira hívta fel a figyelmet. Kitért arra, hogy hamarosan megjelenik a kis- és középvállalkozások találmányainak külföldi bejelentését, hasznosítását támogató pályázati kiírás. A vállalkozások a kkc-ből rendelkezésre álló 80 millió forintos keretre november végéig pályázhatnak a külföldi szabadalom megszerzésének és fenntartásának költségeire, valamint a szabadalmak piaci bevezetésének támogatására. (MTI)
Pályázati támogatás lesz találmányok külföldi bejelentésére
A régiókban jelentős érdeklődés mutatkozik az innováció-szemlélet elterjedése iránt - hangoztatta Pakucs János, a Magyar Innovációs Szövetség (MISZ) elnöke a szövetség Regionális innováció lehetőségei címmel rendezett konferenciáján.