2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Magyarországnak a baden-württenbergi a második legjelentősebb kapcsolat a tartományi export kereskedelemek közül.

A magyar és a német kis- és középvállalatok kutatás-fejlesztési együttműködése, a klaszterek közötti szorosabb kapcsolat, valamint a Duna-stratégia megvalósítása állt a csütörtöki magyar-baden-württembergi miniszteri tanácskozás központjában - mondta el Varga István nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter a találkozót követő sajtótájékoztatón Budapesten.

A miniszter kiemelte: a gazdasági válságból csak az innovatív fejlesztések révén lábalhat ki az ország, ezért is kiemelkedően fontos a kutatás-fejlesztési együttműködés Európa első számú high-tech "telephelyével", a német Baden-Württemberg tartománnyal.

Ernst Pfister, Baden-Württemberg gazdasági minisztere a sajtótájékoztatón rámutatott: az együttműködés során elsődleges feladat a magyar szakmunkásképzés színvonalának emelése, hogy a szakmunkások kellő szaktudással rendelkezzenek a Magyarországra érkező német vállalatok munkaerőigényének ellátására.

Ismertette: a magyarországi német cégek közül 500 baden-württembergi székhelyű, míg a tartományi és magyar felsőoktatási intézmények között csaknem 70 együttműködés jött létre az utóbbi évtizedekben.

Varga István az MTI kérdésére elmondta: kutatás-fejlesztési együttműködések elsősorban az autóiparban és a biotechnológia, a logisztika, a gyógyszeripar, valamint az információtechnológia területén jöhetnek létre, azonban fontos az ágazatokon felüli általános tapasztalatcsere is a magyar és a német kkv-k között.

Beszámolója szerint a megbeszélésén elsősorban a kutatás-fejlesztés kérdéseiről volt szó, így csupán érintették az önkormányzatok és a kamarák közötti nemzetközi együttműködés kérdését.

A német nagykövetség adatai alapján Baden-Württemberg Magyarország második legfontosabb gazdasági partnere a német tartományok közül, tavaly a tartományba irányuló magyar export 3,9 milliárd eurót tett ki. A német tartomány kivitele is számottevő Magyarország irányába: 2008-ban 2,54 milliárd euró értékben érkeztek áruk az országba.

A gazdasági válság miatt jelentősen csökkent a magyar-baden-württembergi külkereskedelmi forgalom, azonban míg Magyarország felé a teljes németországi forgalom 37 százalékkal csökkent, addig a tartomány magyar irányú exportja csak 23 százalékkal mérséklődött.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!