A polgármester közölte: a társaság 49,9 megawattos erőmű építését tervezi, amely nagyobb részben szénnel működne, 20 százalékban pedig biomasszával fűtenék. A szükséges szén felét a borsodi szénbányákból szállítanák, a másik részét pedig a közeli székvölgyi külszíni fejtés újbóli megnyitásával termelnék ki.
Mátraterenye vezetője elmondta: az önkormányzat döntése a rendezési terv módosításához kell, mivel a zrt. által már megvásárolt, nem önkormányzati terület szántóként jelölt. A további lépések előtt a szakhatósági vélemények megismerésére van szükség, ezután lehet közmeghallgatásokat tartani, és felvetődött az is, hogy írjanak ki népszavazást az erőmű megépítéséről - mondta a polgármester.
Gecse László hozzátette: a faluban egyelőre megoszlanak a vélemények, de a lakosság nagyobb része szeretné a beruházást. Az ellenzők érvei között az esetleges káros hatások mellett a falun áthaladó 23-as számú út rossz állapota szerepel, felvetették azt is, hogy járda sincs az utak szélén, és óránként három kamion közlekedne, ha megépülne az erőmű.
A polgármester személyes véleménye szerint a beruházás kitörési pont lehet, hiszen munkahelyeket és több 10 milliós adóbevételt jelentene; ezt kell összevetni az erőmű környezeti, egészségügyi hatásaival, aminek megítélésére a szakhatóságok hivatottak.