2p

...félszemű a király. Ebben a helyzetben volt eddig az euró, ám ennek úgy tűnik vége. Minden jelentős devizában nulla volt a kamat (GBP, USD, JPY), csak az euróban nem, és ott volt esély valamiféle kamatemelgetésekre is, ám az egyre szélesedő válság világossá tette, amiről már írtam pár napja: az euróban is hamarosan eltűnik a kamat, és beindul a QE.

Ez azért rossz hír az eurónak, mert eddig már a többi nagy devizáról mindenki tudta hogy "rossz", kamattalan, hígítják, ám a sokak számára az euróval kapcsolatban csak most esik ez le. Az EURUSD egy féléves nagy tetőből látszik letörni, az EURJPY is sokhónapos mélyponton van. Az euró nem a görög válság miatt esik (amiatt nem is tudott), hanem azért mert kezdenek a befektetők rájönni, hogy ugyanaz lesz a sorsa mint a dollárnak: nullkamat, pénzhígítás. És ha ez így van, akkor miért is van PPP alapon 20%-kal túlértékelt állapotban például a dollárhoz képest? Nincs rá semmi ok.

Az euró nyugodtan leeshet a következő 1-2 évben akár paritásig is a dollárral szemben. Pláne, ha az ázsiai jegybankok - amelyek eddig ilyen magasan, folyamatos túlértékeltségben tartották - rájönnek, hogy az euróba diverzifikálás nem fogja megmenteni őket: az egyik lócitrom, a másik teveszőr.

Másik érdekes téma: a magyar kötvénypiac. Erről is írtam korábban, és láthatóan a "kötvénybefektetők paradicsoma" folytatódik. Habár tartok tőle hogy homokvárra épül a magyar kötvényhozamesés (ami folyamatosan zajlik), de nagyon erős trend és érthető érveket is lehet találni hozzá. Még mindig sok a short, nemzetközi összehasonlításban magas a kamat, és a rossz környezet ellenére (gyenge HUF, tőzsdék) óriási a momentum.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!