2p

Már 231 oktató állt ki a Zeneakadémia autonómiájáért, tiltakoznak a „súlyosan diszkriminatív” rektori pályázat miatt.

További 35- oktató csatlakozott ahhoz a nyilatkozathoz, amelyben a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem (Zeneakadémia) oktatói állnak ki az egyetem autonómiája mellett. A tiltakozók száma így 231-re emelkedett - írja az Index.

Nyilatkozatukban kiemelik, hogy a kiírás elzárja a pályázás lehetőségétől a zeneszerzés, zenetudományi, egyházzenei, zeneelméleti, zenepedagógiai, jazz és népzene szakirányok oktatóit. A portál birtokába jutott oktatói nyilatkozat aláírói között a tanszékvezetők és a szenátus tagjai nem szerepelnek, ők korábban már írtak tiltakozó levelet Csák János kulturális és innovációs miniszternek.

Már több, mint kétszázan csatlakoztak a petícióhoz. Fotó: MTI
Már több, mint kétszázan csatlakoztak a petícióhoz. Fotó: MTI

Mint ismeretes: a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem (Zeneakadémia) élén Vigh Andrea hárfaművész, tanszékvezető egyetemi tanár mandátuma 2023. október 31-én lejár, ezért a Kulturális és Innovációs Minisztérium július 3-án kiírta a pályázatot a rektori pozíció betöltésére.

Azóta az egyetem szenátusa és tanszékvezetői, a zeneszerzők és a jazz-zenészek is tiltakoztak a diszkriminatív pályázati kiírás ellen, az alapján ugyanis a rektori székre jelenleg csak komolyzenei területen működő előadóművész jelentkezhet. 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!