[ajanlo=42][igazitas=left/]Az egyik legfontosabb szempont, ami alapján egy vezető dönt arról, felvesz-e valakit egy állásba, a külső benyomás. Az Angel Human Resources személyzeti tanácsadó szerint a munkaadók 42 százaléka egyetért azzal, hogy alapvetően a jelölt megjelenése, a róla az első találkozáskor alkotott kép nyom a legtöbbet a latban, mikor a jelentkező szerződtetése mellett dönt.
Az első benyomást az interjúalany külseje és fellépése határozza meg, illetőleg rendkívül fontos, hogy kezeli a kérdéseket.
A második leglényegesebb szempont a jelöltek közti választásnál, hogy milyen informatikai képzettsége van a jelentkezőnek, ez az esetek 36 százalékában meghatározó. A munkáltatók ugyanis egyre inkább a biztos számítógép-használói ismeretekkel rendelkező munkatársakat keresik. Itt nem az önéletrajzban található adatok döntenek, hanem az interjú során igyekeznek kideríteni, gyakorlatban hasznosítható IT-tudással rendelkezik-e az állásjelentkező.
A munkaadók 20 százaléka számára lényeges, hogy a jövendő munkatárs kellően szociábilis legyen. A közösségi szellem miatt a vezetők 26 százaléka fontosnak tartja, hogy a jelölt érdeklődése, beállítottsága hasonló legyen, mint a munkacsoport többi tagjának.
Az Angel Human Resources tanácsadó cég által közreadott eredmények tehát azt mutatják, hogy a munkaadók továbbra is hagyományos szempontok alapján döntenek: azokat részesítik előnyben, akik kellemes külsejűek, beállítottságuk alapján illeszkednek a már meglevő kollégákhoz, emellett pedig már elsajátították az elengedhetetlen informatikai ismereteket.
Még mindig az első benyomás dönt az állásinterjún
A munkáltatók az interjún még ma is alapvetően a konvencionális szempontokat: az igényes külsőt, és a megfelelő kifejezőkészséget veszik figyelembe.