A bajok 2008 augusztusában kezdődtek, amikor az átteremlánc több tervezett nyitását is el kellett halasztani a csökkenő profit miatt. A mérleg szerint a 2007-2008-as üzleti évben az adózás előtti profit 3,05 millió fonttal 383 325 fontra csökkent, ugyanebben az időszakban a cég hitelállománya a korábbi 4,06 millióról 9,48 millió fontra emelkedett.
Csak a két étterem bezárása 2008-ban 9,5 millió fonttal csökkentette a Ramsay-birodalom forgalmát. A Savoy Grillt azért zárták be, mert a hotelt, melyben volt, átalakítják, míg a Connaught's esetében lejárt a bérleti szerződés. Egy harmadik étterem, a La Noisette idén januárban zárt be, mivel a hivatalos közlés szerint nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.
Gordon Ramsay cége tavaly decemberben esett át egy teljes átvilágításon, mivel akkor egy refinanszírozási tervet fogadtak el, hogy a vállalat túlélje a válságot.
Ramsay és a másik tulajdonostárs tőkéjére azért volt szükség, mert a cég adósságállománya 8 millió fontra emelkedett elsősorban áfatartozások, adóhátralék és a dolgozók bére miatt. A túléleési terv keretében 25 dolgozó veszítette el az állását Ramsay éttermeiben.
A sztárszakács szerint az elmúlt két évben sok hasznos tapasztalatot szerzett a cég irányításában, mostanra azonban helyreállt az erős működés. Éppen ezért Ramsay biztos abban, hogy fényes jövő elé néz vállalkozása.
A bezárások mellett az utóbbi hónapokban két új éttermet is nyitott Ramsay Londonban: a Murano tavaly szeptembertől fogad vendégeket, míg a York and Albany október óta működik. A Savoy Grill a tervek szerint 2010 elején nyithat ki újra az átalakítás után, míg egy újabb étterem egyelőre csak tervekben létezik.
Ramsay vállalatbirodalmának zászlóshajója a Dél-Londonban lévő Royal Hospital Road, mely három Michelin-csillagot kapott az éttermek legvrangosabb versenyében. A londoni egységek mellett a sztárséfnek a világ több pontján is vannak éttermei, többek között Fokvárosban, illetve Tokióban.