A vállalatok ugyanis felismerték, hogy ha mereven ragaszkodnak a kilenctől ötig tartó munkaidőhöz és az ötnapos munkahéthez, és nem számolnak a rugalmassággal, akkor tehetséges alkalmazottakat veszíthetnek el, derül ki a Regus megbízásából készült felmérésből, melyet a Napi Gazdaság adott közre.
Márpedig egy olyan időszakban, amikor a cégek költségeik lefaragására és racionalizálására összpontosítják figyelmüket, ezt nem engedhetik meg maguknak. Az újszerű foglalkoztatási stratégiával, a rugalmas munkakörülmények kialakításával a munkába visszatérő anyák és a vállalatok egyaránt nyernek.
A szülési szabadság után újra munkába álló anyák alkalmazásának növekedése várhatóan Indiában lesz a legnagyobb mértékű, ahol a munkaadók 64 százaléka tervezi, hogy az eddiginél több ilyen helyzetben lévő nőt foglalkoztat. Ausztráliában, Mexikóban, a Dél-afrikai Köztársaságban és Kínában egyaránt az átlagosnál nagyobb hajlandóság tapasztalható a részmunkaidőben foglalkoztatott anyák számának növelésére, míg a legkevesebb ilyen munkavállalót a skandináv országok vállalatai kívánják alkalmazni az elkövetkező két évben.
Míg az ágazatok többségében (bank, pénzügy és biztosítás, gyártás és előállítás, tanácsadás és szolgáltatás, média és marketing, egészségügy és gyógyászat, kereskedelem) a vállalatok 44-47 százaléka mutat hajlandóságot a munkaerőpiacra visszatérő anyák foglalkoztatásának növelésére, az infokommunikációs szektorban ugyanez a készség érzékelhetően alacsonyabb az átlagosnál (39 százalék).