[ajanlo=474][igazitas=left/]Egy munkakeresőt arra kértek, hogy beszéljen egy teddy mackóhoz, míg egy másikat arra, tudja-e milyen érzés embert ölni. Vajon a cégek lesznek egyre pofátlanabbak a kiválasztási procedúrák során, vagy az elkeseredett leendő munkaerő vállal be többet, hogy megkaparintsák az állást?
"A munkaerőpiac egyre szűkül, miközben az átlagos interjú olyan, mint két évtizeddel ezelőtt, meglepő történetek keringenek" - mondta Mat Jackson, a Manpower londoni részlegének operációs igazgatója. Sok oka lehet annak, hogy az interjúztató furcsa kérdéseket tesz fel, például az, hogy a munkavállaló mennyire földhözragadt és milyen gyors a logikája. Emellett még az is szerepet játszhat, hogy közelebb kerüljenek a személyiségéhez, vagy betekintést nyerjenek gondolkodási szisztémájukba, írja a BBC.
Az egyik probléma a felsőoktatás felhígulása, egyre több fiatalt vesznek fel, ezért a cégekre hárul a szelektálás feladata. A Manpower felmérése szerint az egyetemi végzettségűek 54 százaléka a felsőoktatás kapuit 12 hónapja maguk mögött hagyva még mindig munkát keres. Néhány szektorban a verseny nagy, és a problémát tovább gerjeszti a külföldről érkező munkavállalók száma. Az is megfigyelhető, hogy a jelentkezők száma jelentősen megugrott, ezt szakemberek az Internet elterjedésének tulajdonítják.
Az amerikai legfelsőbb bírság megváltoztatta véleményét az idei év elején az Andersennel kapcsolatban, de a lépés már nem tudta megmenteni a tönkrement cég 85 ezer dolgozóját, akik emiatt elveszítették állásukat. A sokmillió dolláros büntetés mellett a KPMG-nek számos egyéb feltételnek is meg kell felelnie az egyezmény értelmében. A társaság 148 országban van jelen, és több mint 93 ezer alkalmazottat foglalkoztat.
Menedzsment Fórum
Bevállalósabbak lettek az álláskeresők
Napjaink munkapiacán a fényesre polírozott cipő és a frappáns önéletrajz már nem elég. A jelentkezőket egyre inkább arra kényszerítik, hogy teljesítőképességüket meghaladják.