3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az Uniós csatlakozás miatt egyre jobban figyelnek ránk az informatikai vállalatok. A cégek ugyanis konjunktúrát várnak ettől és persze új megrendeléseket.

Budapest utcáin, a régi épületek homlokzatán már ott vannak egy kezdődő új korszak jelei. A villódzó HP, Oracle, Yahoo! és LG logók az informatikai befektetések új hullámát mutatják - a világcégek ugyanis hasznot szeretnének húzni abból, hogy az ország jövőre az unió tagja lesz - számolt be a Magyar Rádió.

Magyarország és a kilenc másik közép és kelet-európai ország (Ciprus, Csehország, Észtország, Lengyelország, Lettország, Litvánia, Málta, Szlovákia és Szlovénia) 2004. május 1-i csatlakozása az EU-hoz nagy lehetőséget jelent az informatikai cégeknek, hiszen az országoknak modernizálni kell rendszereiket, ami uniós elvárás, és amit az unió maga is finanszíroz.

Jeff Clarke, a HP globális tevékenységét felügyelő alelnöke szerint a cég komoly befektetésekre készül a régióban. Clarke a múlt héten Budapesten járt a cég EMEA térségi vezetői tanácskozásán. Szerinte az a tény, hogy a HP negyven ország cégvezetőit Budapestre hívta, jelzi a cég elkötelezettségét a régió iránt.

A HP nincs egyedül, az Oracle szintén „nagy lehetőségeket lát ezeken a feltörekvő piacokon”, mondja Alfonso Di Ianni, Oracle alelnöke, aki kifejezetten a belépésükre váró országokkal foglalkozik. Ianni szerint az EU várhatóan 40 milliárd dollárt szándékozik befektetni az új tagországokba a következő négy évben, amelyből a becslések szerint 2 milliárdot informatikára fordítanak. Az is vonzó az Oracle számára, hogy sok országban nincsenek örökölt rendszerek, így a befektetések 80 százaléka nem a régi rendszerek támogatására megy el, és csak 20 százaléka újakra, hanem 80 százalékot lehet új rendszerek telepítésére fordítani.

Rudi Richter, a HP EMEA kormányzati értékesítési igazgatója is úgy látja, hogy „ezek az országok többé-kevésbé zöld mezős beruházásokat jelentenek”, ami azért jó, mert „tízszer könnyebb új IT infrastruktúrát kiépíteni, mint egy régit felfrissíteni”. Emiatt ezek az országok meg is előzhetik nyugati szomszédaikat, hiszen ők vadonatúj technológiákat telepítenek. Példa erre Bulgária, amely 1998-ban indította el elektronikus okmány programját, amelybe a HP is 40 millió dollárt invesztált, így a bulgárok ma már útlevél nélkül, hi-tech személyi igazolványukkal utazhatnak, elsőként a kelet-közép-európai országok közül. Az sem mellékes, hogy az Oracle 13 éve van jelen ezeken a piacokon, a HP pedig 30 éve, így összekötőként is működnek más nyugati cégek és a régió között – az Oracle segíti pl. a Tesco áruházlánc terjeszkedését.



LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!