3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A világ egyik legnagyobb vállalatának számító amerikai General Electric (GE) megerősíti orvosdiagnosztikai készülékeket fejlesztő, gyártó és forgalmazó, egészségügyi (GE Healthcare) üzletágát a szintén amerikai Abbott Laboratories hasonló tevékenységet folytató divíziójának úgynevezett in vitro részével. A GE 8,13 milliárd dollárt fizet a többek közt vizelet- és vérminták elemzésére alkalmas laboratóriumi készülékek gyártásával foglalkozó Abbott-részlegért – tudta meg a Világgazdaság.

Az Abbott in vitro üzletágának felvásárlása tökéletesen illeszkedik a GE stratégiájába, a vállalat az eredményét növelő magas hozzáadott értéket teremtő, csúcstechnológiájú ágazatokban kíván terjeszkedni - mondta Jeffrey R. Immelt, a GE elnök-vezérigazgatója. A két társaság vezetői szerint a tranzakció akár még 2007 első fél évében lezárulhat.

A GE egészségügyi üzletága az elmúlt években a vállalat egyik leggyorsabban fejlődő részlegévé vált. Tavaly a divízió forgalma közel tizedével, 16,56 milliárd dollárra bővült, miközben a nettó nyereség 18 százalékkal, 3,14 milliárdra emelkedett. A GE egészségügyi részlege valószínűleg az idén is két számjegyű árbevétel-növekedést érhet el, hiszen csak a mostani akvizíció - az Abbott- részleg tavalyi értékesítési adatai alapján - 2,7 milliárd dollárral bővítheti az üzletág forgalmát. Előzetes becslések szerint összességében a divízió forgalma 2007-ben elérheti a 20 milliárd dollárt is.

A GE orvosdiagnosztikai készülékek fejlesztésével, gyártásával és forgalmazásával foglalkozó üzletága 1998 óta Magyarországon is aktív. A GE Healthcare-nek jelenleg hazánkban van a kelet-közép-európai központja, innen irányítják a térségbeli értékesítést és a szerviztevékenységet, továbbá egy a technológiai szervezettel szoros munkakapcsolatban lévő gyártórészleg is működik az üzletág budaörsi telephelyén - emelte ki Szini István, a GE Hungary Zrt. elnöke.

A magyar leányvállalat mintegy négyszáz főt alkalmazó healthcare részlegében több mint száz fejlesztőmérnök dolgozik olyan képalkotó és elemző programokon, amelyek a világ többi részén működő GE-üzemekben gyártott diagnosztikai - például CT- (komputertomográf) és MR- (mágneses rezonancia) - készülékekhez szükségesek.

A magyar leány healthcare üzletágának forgalma gyorsan növekszik. A divízió, amely tavaly költözött a valamivel több mint 10 millió eurós, zöldmezős beruházással létrehozott budaörsi telephelyre, évek óta tíz százaléknál nagyobb mértékben növeli árbevételét - mondta Gábor Zoltán, a healthcare üzletág magyarországi termelési igazgatója a Világgazdaságnak.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!