2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Az ötfős kuratórium tagjainak megbízatása határozott idejűről határozatlanra módosult.

A Fővárosi Törvényszék most közzétett végzéséből kiderül, hogy a budapesti Corvinus Egyetemet működtető Maecenas Universitatis Corvini Alapítvány kuratóriuma és a felügyelőbizottsága 2020. április 15-én, elektronikus hírközlési eszközzel megtartott együttes ülésén a kuratórium elnöke és tagjai, illetve a felügyelőbizottság elnöke és tagjai megbízatását 2020. április 23-ától határozatlan időre megújította. A megválasztott tisztségviselők megbízatásukat írásbeli nyilatkozattal elfogadták. A kuratórium az alapító okiratot egyidejűleg eszerint módosította.

Hernádi Zsolt, az alapítvány kuratóriumának elnöke
Hernádi Zsolt, az alapítvány kuratóriumának elnöke

Az alapítvány ötfős kuratóriumának elnöke Hernádi Zsolt, a Mol Nyrt. elnök-vezérigazgatója. Tagjai: Csák János üzletember, volt londoni nagykövet, Lánczi András, a Corvinus rektora, Martonyi János volt külügyminiszter és Palotai Dániel, a Magyar Nemzeti Bank ügyvezető igazgatója. Ők döntenek minden tartalmi kérdésben, ami a Corvinus jövőjét meghatározza.

Hernádi Zsolt kuratóriumi elnöki posztja összefügg azzal, hogy az állam tavaly bocsátott 10-10 százalékos Mol- és Richter-részvényt az alapítvány tulajdonába, amely paketteket az nem idegenítheti el, azoknak csak a hozamát fordíthatja a működésére. Emellett az alapítvány 600 millió forintos vagyon felett diszponál.

Osztalék formájában tavaly összesen 13,6 milliárd érkezett az alapítványhoz, ebből 11,7 milliárd a Moltól, 1,9 milliárd a Richtertől. Míg azonban a Richter az idén is fizet osztalékot, igaz, 30 százalékkal kevesebbet az előző évinél, 1,34 milliárdot, addig a Mol a koronavírus-járványra hivatkozva nem juttat a 2019-es nyereségéből részvényeseinek. Igaz, az energetikai multi közlése szerint e döntését később felülvizsgálhatja, ez azonban bizonytalan.

Ennek ellenére nincs veszélyben a Corvinus Egyetem működésének finanszírozása -   közölték lapunk korábbi megkeresésére, mondván, a felsőoktatási intézmény pénzügyi stabilitása több lábon áll, bevételeinek csak egy részét képezi az állami  Mol-részvényekből származó osztalékfizetés. Ráadásul az egyetem több évre elegendő pénzügyi tartalékkal rendelkezik, amely lehetővé teszi számára a jelenlegi működési forma zavartalan fenntartását.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!