3p

Mi a legnagyobb probléma a hazai felsőoktatásban?
És a gazdaságban? Mennyit ér egy magyar egyetemi diploma?
Online Klasszis Klub élőben Ádám Zoltánnal, a Corvinusról elbocsátott egyetemi oktatóval

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a közgazdásztól!

2024. október 9. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az egykori kormánybiztos özvegye megszabadult az utolsó magyarországi érdekeltségétől is.

Már Palácsik-Ráthonyi Tímea, avagy Magyarországon ismert nevén Vajna Tímea Instagram-leírásából is kiderült, hogy az egykori üzletasszony hazai céges karrierje véget ért, hiszen már csak a Nobu Budapest volt tulajdonosaként mutatja be magát. Érdekesség, hogy egyébként felsorolta két korábbi céges érdekeltségét is: a koronavírus-járvány időszakát már nem túlélő Mr. Funk fánkozót, és az azóta többször gazdát cserélő Miss Universe hazai licenszét.

Valami véget ért: már az Instagram bemutatkozásban is
Valami véget ért: már az Instagram bemutatkozásban is

A cégbeszámolók közzétételekor számoltunk be arról, hogy a Nobu Budapest, a nemzetközi szinten is jónevű luxusétterem-franchise hazai egysége, amely a Kempinski hotel oldalában működik az Erzsébet téren. Ennek tulajdonosa a Buno Kft., amelynek 51 százalékos többségi tulajdonosa volt az AV Investments Kft., ez Andy Vajna egykori cégörökségének utolsó darabja volt – Palácsik-Ráthonyi Tímea ebben a cégben volt érdekelt Andy Vajna egykori üzlettársával, Samuel Russell Falconellóval együtt a Cinergi Entertainment LLC-n keresztül.

A Buno Kft. a 2023-as évben 1,49 milliárd forintos árbevételt jelentett, ezt kivétel nélkül belföldön érte el, a befolyt összeg nagyságrendileg megegyezik a 2022-ben közölt adattal. A méretes bevételből végül 102,8 millió forintos adózott eredményre futotta, ami jelentős visszaesés az egy évvel korábbi 201 millió forintos profithoz képest – a tulajdonosok azonban minden bizonnyal így is elégedettek lehetnek. A Buno Kft. a korábbi években rendszeresen fizetett osztalékot, ez azonban 2023-ban nem így történt, a fentebb említett 102,8 milliót az eredménytartalékba helyezték.

Arról évek óta keringtek pletykák, hogy a filmügyi kormánybiztos özvegye szabadulna minden hazai érdekeltségétől, hiszen az Egyesült Államokban kezdett új életet, és az állampolgárságot is megszerezte már – nos, a Nobu elengedésével ez meg is történt. A Buno Kft.-ben korábban vezető tisztségviselőként jelenlévő Palácsik-Ráthonyi az Opten rendszerében elérhető adatok szerint augusztus végétől adta vissza ezt a tisztségét, míg az AV Investments Kft. augusztus 21-én szállt ki a cégből hivatalosan.

A Nobu üzemeltetőjének elhagyása is bizonyítja, hogy valami tényleg véget ért: az AV Investments Kft. közel tízéves működés után 2024 májusában végelszámolás alá került – ez jelenleg is folyik.

Nem akárki az új tulajdonos

Ahogy arról írtunk korábbi cikkünkben is, a cég kisebbségi tulajdonosa a Buno Investment Kft. volt, a Ráthonyi család érdekeltségi körébe tartozik, ügyvezetője pedig az a Ráthonyi Zoltán, aki 2023-ban feleségül vette Vajna Tímeát. Nos, augusztusban férj és feleség is kiszállt a Nobu mögött álló cégből, és a céginformációs adatbázis szerint új tulajdonos érkezett: a Bárány Invest Kft. Bárány László családjának érdekeltségi körében van.

A 2024-es listán a 23. leggazdagabb magyar vagyonát többek közt a Master Good baromifeldolgozó vállalattal szerezte, ezt az évben 89,7 milliárd forintra becsülték. Fiai, László és Péter szintén aktívan részt vesznek az üzletmenetben, így a Nobu üzemeltetőjét átvevő cégben is vezető tisztségviselőként jelennek meg az idősebb Bárány László mellett.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!