1p

Új gyermekvédelmi törvénymódosítás készül. 

Egy új gyermekvédelmi törvénymódosítás alapján mostantól a gyámhatóság már az anya terhessége alatt dönthet arról, hogy a születendő gyereket ne lehessen hazavinni a kórházból – derül ki a „Magyarország versenyképességének javítása érdekében” született egyes törvények módosításából. A törvénymódosítás kedden lépett hatályba, írja a Telex.

A salátatörvényben megjelent gyermekvédelmi jogszabály alapján a születendő gyerek kiemeléséről akkor dönthet a gyámhatóság, ha már a várandósság alatt veszélyeztető körülményeket tárnak fel, és azokat nem sikerül megszüntetni az anya terhessége alatt.

„Önmagában jó lenne, ha az alapellátás már a terhesség alatt foglalkozna az anyával és a gyermekével, és így időben tudnának beavatkozni, ha erre szükség van” – mondta a Telexnek a módosításról Boros Ilona, a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) jogásza. A szakember azonban attól tart, hogy a gyakorlatban nem ez valósul meg: „Félő, hogy a törvénymódosításra hivatkozva még könnyebben mondják ki egy családról, hogy alkalmatlan a gyereknevelésre.”

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!